Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Recovery verze neprijima zadna uzivatelska jmena, ani hesla.Není to verze, ale jedno uživatelský (omezený) mód vhodný k opravě OS.
taskselPříkaz spustí obrazovku, na které si vyberete první volbu - grafické prostředí. Volba se vybere mezerníkem, zobrazí se tam hvězdička. Poté vyberte OK a doinstaluje se grafické prostředí. Tedy za předpokladu že máte zdroje softwaru, tzn. buďto instalační DVD nebo jste připojen k internetu a při instalaci jste si vybral síťová zrcadla.
jan@localhost:
už nic, už jste tam, kde jste požádal - v systému a přihlášený jan@localhost:
napište tasksel
a enter a pak už to snad bude jasné, jak napravit tu absenci grafického prostředí…
Neberte to zle, ale debian naozaj nieje pre zaciatocnikov, ktory ani nevedia kedy su prihlaseny a kedy nie a zrejme ani co mozu vykonavat ako uzivatel ($) a co ako root (#).Administrace operačních systémů (včetně windows) naozaj není práce pro začátečníky. Přesto to dělají a zvládají. A Linux Mint neumožňuje nainstalovat systém bez grafického rozhraní? Jestli ne, tak to asi nebude úplně dobrá univerzální distribuce, ne?
Nainstalujte si Linux Mint - http://www.linuxmint.com/download.php - a nic sa Vam nepokazi, - vsetko bude fungovat ako ma a hned po instalacii.Tyhle reklamní kecy jsem naposled slyšel od propagátorů Windowsů... ale svět se holt spojuje. Kdo to myslí s Linuxem vážně, klidně může začít na Gentoo. Nevěřil jsem tomu a odmítal jsem to (zbytečně), ale několik mých přátel tak úspěšně začalo.
Reklamne keci???!!!A co je to jiného?
P.S. Ak pouzivate Gentoo tak Vas chapem - nudite sa. Kompilovat LibreOffice pol hodiny, neustale rozbity system - staci, ze vlozim do PC nove HDD - to je vyhoda Gentaa, (Nepouzitelne pre produktivnu pracu)Které distribuce používám, se můžeš podívat v profilu.
a tak trollujete v diskusiach. Nuze,Zato ty tu říkáš zajímavé, podnětné a podložené věci :), narozdíl ode mně.
na hranie by som proste volil nieco ine, skuste pozriet aj semMno :). Já bych každému doporučil, co je pro něj nejlepší (nebo nedoporučoval vůbec, pokud nevím). A to není jednoznačné a záleží například na tom, s čím pracují lidi okolo něj.
cat /etc/apt/sources.list
vypíšete seznam zdrojů instalačních balíků a podle toho lze poznat, jestli to na DVD bude hledat. Znak # na začátku řádku znamená komentář, tedy že se zdroj nepoužívátasksel
a to pomocí příkazu su
[enter] a vyplnění jeho hesla (zadával jste při instalaci).sudo tasksel
a vložit tam vlastní heslo uživatele, na což bude mít pravděpodobně práva, protože s root
em Debianní systémy ve výchozím stavu moc nepočítají a nechají ho bez hesla sudo su
ovat, tak to snad o příkaz zkrátíme...
su
je správně, alespoň já v Debianu v defaultu žádné sudo
nikdy neměl.
sudo
.
V Debianu nastavuješ heslo roota už při instalaci.
sudo
je z prvních věcí, které vždycky do Debianu přimontuju... Navrhuju se uvrhnout v zapomnění dějin
Tiskni
Sdílej: