Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
VLC media player 1.1.11 The Luggage (revision exported)
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
[0x89bc67c] main libvlc: Spouštím vlc s výchozím rozhraním. Použijte 'cvlc' pro spuštění bez rozhraní.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Warning: call to srand(1312378050)
Warning: call to rand()
Blocked: call to setlocale(6, "")
(process:6463): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
Gtk-Message: (for origin information, set GTK_DEBUG): failed to retrieve property `GtkTreeView::odd-row-color' of type `GdkColor' from rc file value "((GString*) 0x8b15b00)" of type `GString'
Blocked: call to setenv("_PX_CONFIG_ORDER", "", 1)
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
[0x8a61abc] signals interface error: signal 17 overridden (0x4b17130)
[0x8a61abc] signals interface error: /usr/lib/libQtCore.so.4(?)[(nil)]
[0x8a66b9c] main playlist: stopping playback
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 6, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 14, expected 0) for PID 256
Warning: call to rand()
[0x8a61abc] signals interface error: signal 17 overridden (0x4b17130)
[0x8a61abc] signals interface error: /usr/lib/libQtCore.so.4(?)[(nil)]
[0x8cd19ac] rtp demux error: RTP flow stopped
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 2, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 10, expected 0) for PID 512
[0xb1607c6c] rtp demux error: RTP flow stopped
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 2, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 11, expected 0) for PID 100
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: