abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Wifi se neustále odpojuje

    Marián Kyral avatar 3.8.2011 20:40 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Wifi se neustále odpojuje
    Přečteno: 2161×
    Zdravím. asi před třemi týdny, když jsem byl na služební cestě, tak mi manželka poslala SMS, že nefunguje internet. Možnosti diagnostiky jsem mel omezené, takže až po návratu domů jsem našel problém. Router se dle všeho přehříval. Naběhl, pak se vypnul a pak znovu. Otevřel jsem skříňku, vypnul na chvíli router a ten pak naskočil a vše se zdálo v pořádku. Pak jsme byli na dovolené a vrátili se až v neděli. Router/wifi fungoval bez problémů.

    V pondělí jsem zjistil, že tou dobou zřejmě odešel i síťový disk (Maxtor MSSII500). Tedy disk je v pořádku, ale odešla elektronika NAS :-( Po zvážení situace jsem koupil ZyXEL NSA210. V úterý jsem jej nainstaloval a začal na něj kopírovat data. Něco přes kabel, něco přes WiFi. Po nějaké době vypadla wifi - router se zase začal restartovat. Bohužel se z toho již nevzpamatoval. Teď už se ani nerozsvítí kontrolka napájení :-( Koupil jsem tedy nový. V krámě moc výběr nebyl a nechtělo se mi čekat na dodávku z e-shopu. Koupil jsem Tenda W368R - vypadal dobře, má integrované antény.

    Po instalaci zase chvíli vše fungovalo. Ovšem večer se wifi začala odpojovat. Mám přes wifi připojené dva NB, dělá to na obou. Wifi se připojí a většinou se do pěti sekund zase odpojí. Tak se to neustále opakuje. Někdy spojení vydrží déle (5 minut. někdy i půl hodiny). Dle slov manželky to je stejný problém, jako před třemi týdny, kdy se tak choval předchozí router. Takže dle všeho to není problém nového routeru, mám podezření na rušení. Ovšem ani přepnutí na jiný kanál na wifi nepomohlo.

    V dmesg je toto:
    Aug  3 19:50:33 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: authenticated
    Aug  3 19:50:33 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: associate with c8:3a:35:54:d6:68 (try 1)
    Aug  3 19:50:33 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: RX AssocResp from c8:3a:35:54:d6:68 (capab=0x411 status=0 aid=1)
    Aug  3 19:50:33 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: associated
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: carrier acquired
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 wpa_cli: interface wlan0 CONNECTED
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 wpa_cli: executing '/etc/init.d/net.wlan0 --quiet start' failed
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: rebinding lease of 192.168.1.105
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: acknowledged 192.168.1.105 from 192.168.1.1
    Aug  3 19:50:34 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: checking for 192.168.1.105
    Aug  3 19:50:39 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: leased 192.168.1.105 for 604800 seconds
    Aug  3 19:50:39 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4383]: wlan0: wlan0: MTU set to 1500
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: deauthenticated from c8:3a:35:54:d6:68 (Reason: 3)
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: carrier lost
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 kernel: cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4410]: wlan0: wlan0: MTU restored to 1500
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 wpa_cli: interface wlan0 DISCONNECTED
    Aug  3 19:50:41 nbmkyral-E6500 wpa_cli: executing 'false /etc/init.d/net.wlan0 --quiet stop' failed
    Aug  3 19:50:44 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: authenticate with c8:3a:35:54:d6:68 (try 1)
    Aug  3 19:50:44 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: authenticated
    Aug  3 19:50:44 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: associate with c8:3a:35:54:d6:68 (try 1)
    Aug  3 19:50:44 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: RX AssocResp from c8:3a:35:54:d6:68 (capab=0x411 status=0 aid=1)
    Aug  3 19:50:44 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: associated
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: carrier acquired
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 wpa_cli: interface wlan0 CONNECTED
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 wpa_cli: executing '/etc/init.d/net.wlan0 --quiet start' failed
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: rebinding lease of 192.168.1.105
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: acknowledged 192.168.1.105 from 192.168.1.1
    Aug  3 19:50:45 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: checking for 192.168.1.105
    Aug  3 19:50:50 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: leased 192.168.1.105 for 604800 seconds
    Aug  3 19:50:50 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4435]: wlan0: wlan0: MTU set to 1500
    Aug  3 19:51:54 nbmkyral-E6500 kernel: wlan0: deauthenticated from c8:3a:35:54:d6:68 (Reason: 3)
    Aug  3 19:51:54 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4315]: wlan0: carrier lost
    Aug  3 19:51:54 nbmkyral-E6500 kernel: cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
    Aug  3 19:51:54 nbmkyral-E6500 dhcpcd[4538]: wlan0: wlan0: MTU restored to 1500
    Aug  3 19:51:54 nbmkyral-E6500 wpa_cli: interface wlan0 DISCONNECTED
    
    Na routeru je nastaveno WPA2, na NB běží wpa_supplicant. Na nastavení jsem nic neměnil, předpokládám, že to nemá vliv. Pro zájemce mohu konfiguraci dodat. Navíc někdy spojení vydrží delší dobu. Klíč zřejmě bude: "deauthenticated from c8:3a:35:54:d6:68 (Reason: 3)". Google poradil jen killnout wpa_suplicant, pokud běží více instancí. Ale tento problém nemám.

    Systém je Gentoo, dělá to na jádrech 2.6.39 i 3.0. V obou NB je wifi od intelu, jedna je 5300AGN, druhá je 3945ABG. Síla signálu je 80%, ale padá to i když stojím u routeru a síla signálu je 100%. Ifconfig neukazuje žádné chybné/zahozené pakety. WPA_supplicant je ve verzi 0.7.3-r5 a byl nainstalován 8.7. Fungoval bez problémů.

    Má někdo nějaký nápad? Předem se omlouvám, pokud nebudu hned reagovat, ale jediný počítač připojený přes kabel mají dcerky v pokojíčku a ty jdou teď spát a nevím, jestli se wifi umoudří. Zítra mám v plánu koupit kabel a provizorně jej natáhnout.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (Marián Kyral (tazatel))
    Marián Kyral avatar 4.8.2011 13:14 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi se neustále odpojuje
    Tak jsem nakonec koupil nový router Zyxel NBG4615. Wifi funguje bez problémů.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.