abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | IT novinky

    Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:55 | Nová verze

    Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.8. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.54.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Jan Václav.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.8. 14:11 | IT novinky

    Knižní edice správce české národní domény přináší novou knihu zkušeného programátora Pavla Tišnovského s názvem Programovací jazyk Go. Publikace nabízí srozumitelný a prakticky zaměřený pohled na programování v tomto moderním jazyce. Nejedná se však o klasickou učebnici, ale spíše o průvodce pro vývojáře, kteří s Go začínají, nebo pro ty, kdo hledají odpovědi na konkrétní otázky či inspiraci k dalšímu objevování. Tištěná i digitální verze knihy je již nyní k dispozici u většiny knihkupců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (44%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (19%)
    Celkem 292 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: jak na korekci řervených očí v GD nebo ImageMagick

    9.11.2011 00:11 marinex
    jak na korekci řervených očí v GD nebo ImageMagick
    Přečteno: 318×
    Ahoj potřeboval bych poradit jak na korekci červenych očí na fotkach buď pomocí GD nebo ImageMagick. Ideální by bylo kdyby někdo znal nějakou třídu která by to řešila.

    Díky za pomoc M.

    Odpovědi

    9.11.2011 13:19 marinex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Omlouvám se za příliš obecný dotaz, zapoměl jsem dotat že jde o upravu fotek v PHP 5.2.x
    9.11.2011 17:46 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Co já vím, tak nic takového neexistuje. Různé nápady jsou například tady... ale i jinde, každopádně bych ale raději nečekal až někdo něco svobodného jen tak vyplázne..

    Jak už jistě víš, nejtěžší není potlačit ten efekt na očích, ale najít oči na obrázku. Pokud nepředpokládáš že to bude uživatel dělat ručně (celkem by mě ostatně zajímal kontext, k čemu taková webová aplikace může sloužit), musíš nastudovat ne zrovna triviální teorii okolo zpracování signálů. Pokud to napíšeš v PHP bude to navíc pěkně pomalé (zvlášť pokud je obrázků mnoho a zpracovávají se dávkově).

    A určitě by se na to dalo nějak naroubovat OpenCV ovšem to chce taky o trochu víc přemýšlení a studování, než "najít třídu co to udělá za mě". A použití nejenom PHP.
    12.11.2011 05:25 marinex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Ahoj diky za link, uz jsem koukal na OpenVC, nasel jsem i nejake ukazkove kody jak na identifikaci obliceje a pak v nem oci jako takovych, jeste se budu muset podivat jak na ty panenky.

    V PHPku to bude jiste pomalejsi nez kompilovany programek. Chci si porovnat i jaka bude rychlost pres PHP a pres externi programek volany pres exec() a podle toho se budu dal rozhodovat. tak jako tak musi to behat online pres web proto PHP.

    Trochu jsi me vydesil vzhledem k tomu ze nejsem zadny odbornik na zpracovani grafiky :-) S tou tridou to byla primocara myslenka vzhledem k tomu jak je v dnesni dobe popularni rozeznavani obliceje na netu a pripadne upravy. Napadlo me jestli uz neco takoveho proste neni.

    Ale asi mi nic jineho nezbude nez si trochu vic nastudovat o tehle problematice.

    Takze lidi kdyz budete mit jakykoli napady sem s nima ;-) a diky M.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.