V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pokud ani v nautilu (souborovy manazer) neni videt telefon pripojeny, chtelo by to nejake vypisy z terminalu:
mount ls /dev/sd* dmesg | tail
Dodejte výpisy, které chtěl kolega.
Jinak je užitečný i výstup programu blkid
Vypadá to, že ten mobil je Linuxem identifikován jako zařízení /dev/sdb
.
Než začneme zkoušet ho ručně připojit, tak sem prosím pošlete ještě výstup z příkazu fdisk -l /dev/sdb
A byl mobil připojený k počítači ještě před vykonáním tohoto příkazu?
A když zkusíte připojit libovolnou Flashku (USB Flash disk), tak se automaticky připojí?
Tak mě napadá, jestli nepoužívá nějaký nestandardní protokol. Nelze nějak v mobilu nastavit, aby používal USB Mass Storage?
zda by problém nevyřešil např. nějaký aplikační balíček
Jako poslední možnost bych zkusil nějakou live distribuci (tedy distribuci startující z CD/DVD apod.) jinou než Ubuntu, zda tam to bude fungovat. Třeba je chyba v Ubuntu. Jádro telefon sice detekuje, ale "nevidí" oddíly. Proto ti myslím, že žádný "aplikační balíček" nepomůže. Možná by pomohla aktualizace jádra (Linuxu) či celého systému.
Nicmene, zkuste jako root pripojit /dev/sdb (ikdyz se to zda jako nesmysl):
mount /dev/sdb /nejaka/slozka
pak se podivejte do /dev adresare, jestli se nahodou neobjevil nejaky oddil - tedy jestli se objevil soubor /dev/sdb1
ls /dev/sdb*
pokud toto vypise krom /dev/sdb i treba /dev/sdb1, mate stejny problem, jako jsem mel ja. Me asi stacilo jen aktualizovat Arch, nyni se to jiz neprojevuje. Nicmene, pokud se tedy oddil objevi, muzete ho normalne pripojit:
mount /dev/sdb1 /mountpoint
Alespon tak se da k datum dostat, ikdyz to neni uzivatelsky privetive...
Tiskni
Sdílej: