Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Pokud vím, tak poslední generace Xeonů jsou postavené na jádře Nehalem či novějším Sandy Bridge a tudíž jsou prakticky totožné s i7. Navíc umí jen ty "serverové" věcičky jako ECC, víceprocesorové konfigurace a podobně, možná budou mít i o trochu nižší TDP. Pokud to nechcete profesionálně, asi bych se na Xeony vykašlal.
DELL Precision T7500 2× Intel Xeon X5677 @3,4GHz (2×4 jádra) 96GB DDR3 @1333MHz ECC-RDIMM SAS 15000ot. NVIDIA Quadro 4000, 2GB GDDR5 Windows 7 Prof. 64Bit
Skládaný Intel i7-870 @2.93.GHz 8GB DDR3 1333 (pak doplněno na 16GB) SATA 10000ot. Gigabyte ATI HD 5450 512MB DDR3 Windows 7 Prof. 64Bit
Může to být klidně tím, že z nějakého důvodu je část paměti alokována v oblasti paměti na řadiči jednoho CPU a druhá v oblasti paměti řadiče druhého což určitě bude stát spoustu režií. Kolegové co ten stroj a další podobné používají (na Linuxu), měli ze začátku problémy s nastavením výpočtů, počítalo jim to stejné úlohy ve velmi rozdílných časech. A taky když dojde k větší alokaci paměti pro jeden výpočet než polovina paměti výkon leze rapidně dolů.
[ 0.000000] NUMA: Initialized distance table, cnt=2 [ 0.000000] NUMA: Node 0 [0,a0000) + [100000,c0000000) -> [0,c0000000) [ 0.000000] NUMA: Node 0 [0,c0000000) + [100000000,240000000) -> [0,240000000) [ 0.576343] pci_bus 0000:00: on NUMA node 0 (pxm 0)
dmesg | grep NUMA
a napsalo to:
dmesg není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru.A i kdyby to zafungovalo, tak by to výsledek testu nezměnilo…
Třeba to zabíjela 2 CPU konfigurace.Tak to jedině, škoda, že jste neudělal testy i s jedním CPU vypnutým.
Proč by v těchto testech proboha někdo podváděl? Jednak by byly zmanipulované výsledky velmi rychle odhaleny a druhak mi uniká, co by z toho kdo měl.
Je nutné si uvědomit, že smysluplně obenchmarkovat jednoprocesorový jednojádrový systém je poměrně jednoduché, ale srovnávat výkon víceprocesorových vícejádrových systémů je o dost složitější. Nejen, že vůbec neplatí vztahy jako 1800 MHz čtyřjádro = 3600 MHz dvoujádro apod. do hry vstupuje i task scheduler operačního systému, (ne)optimalizace dané aplikace pro SMP, dost z toho už zmínili Šangala a l0gik...
U Xeonů se neplatí až tak za výkon, ale za lepší poměr výkon/spotřeba a spolehlivost. Xeony jsou určeny do systémů, které svým provozem vydělávají peníze a každý výpadek znamená pro provozovatele takovou ztrátu, že investovat do CPU za 40k se mu vyplatí. Nic mi do toho samozřejmě není, ale nebylo by ve vašem případě lepší pořídit "běžný" CPU a za ušetřené peníze najmout (třeba i jednorázově) někoho, kdo ten server zprovozní?
'if System.getProperty(“os.name”) == …'
nebo byli nuceni díky nedostatečnému výkonu a vysokých paměť. nároků tam vložit kód v „lepším“ jazyku - odpovídá to totiž, když po propadu výkonnou (při plném přechodu na Javu), ohlásili (a i to tak bylo prakticky) opětovné zvýšení výkonu, tak současně ohlásili už podporu jen Win…, ale je toho spoustu jak programových kódů tak aplikačních dat a času není nebo schází chuť
Tiskni
Sdílej: