Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
PulseAudio a GStreamer začaly sžírat desktopy víc jak patentové spory. GStreamer, díky kterému hudba zněla v prvních letech jak sousedův magič přes roury topení, byl první na řade, pak Pulse, které je totálně otřesný vynález. Ptám se, PROČ se to tak lepí do desktopu?
Kamarádovi se vrací PulseAudio jak nádor, při každé aktualizaci, dělá mu to problémy (mi se to zatím vyhýbá, zůstalo odinstalované). Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!]. Strávil jsem 3 hodin přes SSH hledáním řešení, jak ho dostat zpátky do KDE.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadne jak politické naděje po volbách.
Boha, proč je grafický systém závislý na takové blbosti, jako je GStreamer? Jak jde tomuto chování zamezit? Tj. jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru? Fajn, verzi GStreameru můžu zamknout, jenže to problém neřeší. Pulse je pro mnohé prakticky neodinstalovatelné, tak jak jen zařídit, aby se vůbec nespouštělo?
Řešení dotazu:
A že by ses obtěžoval říct, jakou distribuci používáš?!
Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!].Bordel ve vasi distribuci.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadneProblemy s ditribucnimi repositari.
jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru?Staci pozadat autory KDE, aby to bud nepouzivali a nebo naintegrovali poradne.
Bordel ve vasi distribuci.Tohle je IMO docela dobrá odpověď na všechny otázky. V Archu není problém používat KDE s VLC nebo s xine místo GStreameru. Stejně tak v Archu KDE naprosto bez problémů funguje i bez PA. Takže to jde udělat pořádně, a to bez nutnosti jakéhokoli patchování KDE.
Tak za tohle si autor může sám, packman není oficální. Kdyby používal jen ty oficiální, tak takové problémy určitě mít nebude (zato mu nejspíš bude scházet spousta užitečného sw, která je v packmanovi).Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadneProblemy s ditribucnimi repositari.
Staci pozadat autory KDE, aby to bud nepouzivali a nebo naintegrovali poradne.Viz první část. V čistém KDE to funguje, je to bordel v balíčcích. Sám jsem OpenSuSE nějakou dobu provozoval.
GStreamer, díky kterému hudba zněla v prvních letech jak sousedův magič přes roury topení, byl první na řade, pak Pulse, které je totálně otřesný vynález. Ptám se, PROČ se to tak lepí do desktopu?Bez detailního popisu zní jako fáma.
Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!]. Strávil jsem 3 hodin přes SSH hledáním řešení, jak ho dostat zpátky do KDE.Stěžuj si u maintainerů distribuce nebo ji vyměň za takovou, která odpovídá tvým pořebám.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadne jak politické naděje po volbách.PEBKAC
Boha, proč je grafický systém závislý na takové blbosti, jako je GStreamer? Jak jde tomuto chování zamezit? Tj. jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru? Fajn, verzi GStreameru můžu zamknout, jenže to problém neřeší. Pulse je pro mnohé prakticky neodinstalovatelné, tak jak jen zařídit, aby se vůbec nespouštělo?To není dotaz do poradny, ale na maintainery tvojí distribuce. Zeptej se jich nebo použij distribuci, která tímto netrpí. Napadá mě jediná distribuce, která je vhodná pro lidi, kteří si chtějí půl systému překopat po svém. Jmenuje se Gentoo.
Tiskni
Sdílej: