Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
mkisofs -f -R -r -l -J -V nazev_disku -A nazev_aplikace -P vydavatel -o dest.iso src # dest.iso je ISO image, který bude vygenerovaný, src je složka, kde máš zálohy. nazev_aplikace, nazev_disku a vydavatele si můžeš vymyslet jaké chceš. cdrecord -v -pad speed=1 dev=0,0,0 src.iso # vypálí samotné ISO. dev=0,0,0 ukazuje na mechaniku, kterou chceš použít pro vypalování.
[8:8:2888485253:ERROR:webplugin_delegate_proxy.cc(364)] PluginMsg_Init returned false
[8:8:2888485672:ERROR:webplugin_impl.cc(269)] Couldn't initialize plug-in
2. Klavesnice vok
setxkbmap - funguje, ale xfceč-setting ji nevidí. Nelze mi nastavit 2 druhy a přepínání. (použil jsem pkgbuild)
3. Terminál má příšerné pismo (fonty). Příkazi se nedají číst. Například m- splývají, nebo za "i" to děla strašnou mezeru.
Natavení písma přímo v terminálu nepomůže.
1. shockwave flash - pro chromium
pacman -S flahplugin - nepomohlo
[8:8:2888485253:ERROR:webplugin_delegate_proxy.cc(364)] PluginMsg_Init returned false
[8:8:2888485672:ERROR:webplugin_impl.cc(269)] Couldn't initialize plug-in
Chromium nepoužívám, ale jestli se nikdo neozve, tak ho otestuju.
2. Klavesnice vok setxkbmap - funguje, ale xfceč-setting ji nevidí. Nelze mi nastavit 2 druhy a přepínání. (použil jsem pkgbuild)Přepínání klávesnice bylo hlavním důvodem, proč jsem opustil xfce4. I když jsem nastavil parametry třeba ručně v konfiguračním souboru, tak se vždy po pár minutách konfigurace přepsala na nějaké implicitní hodnoty. Teď při startu X-windows pouštím příkaz
setxkbmap -layout us,cz -variant bksl -option grp:switch,grp:shift_toggle,grp_led:scrolltakže kromě indikátoru klávesnic v panelu LXDE (funguje bez problémů) mi klávesnici indkuje i dioda ScrollLock.
3. Terminál má příšerné pismo (fonty). Příkazi se nedají číst. Například m- splývají, nebo za "i" to děla strašnou mezeru. Natavení písma přímo v terminálu nepomůže.Předpokládám, že myslíte nějaký emulátor teminálu v X-windows. K tomu mě napadá několik otázek: Jaký terminál používáte? (Já jsem si zvykl na gnome-terminál, jsem s ním velmi spokojen.) Jaké všechny fonty máte nainstalovány a zkoušel jste? Fonty jsou příšerné jen v samotném terminálu nebo i jeho menu?
Jirka
chrm i um papper
a "m" bylo pomlčkou přeškrtnuté.
sudo pacman -S ttf-linux-libertinePísmo Linux Libertine Mono O mono AD 2 - vyřešeno na půl Aplet na panelu neustále vlastní klávesnici nevidí - kdybych ji chtěl přidat, ale pamatuje si nastavení z příkazu #setxkbmap. A přepínání kl.zkr. funguje. Moje rada v této situaci. Pokud někomu nevyhovují dostupná rozložení, tak stačí pouze a jenom upravit jeden soubor dle vlastní potřeby. Např. vyberu si Maďarsko (HU) a přepíši soubor /usr/share/X11/xkb/symbols/hu Potom budu mít svou klávesnici pod HU. Ale to je řešení stylu Pat a Mat. Nyní už zbývá pouze vyřešit ten flash.
Tiskni
Sdílej: