Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Eugen Rochko, zakladatel Mastodonu, tj. sociální sítě, která není na prodej, oznámil, že po téměř 10 letech odstupuje z pozice CEO a převádí vlastnictví ochranné známky a dalších aktiv na neziskovou organizaci Mastodon.
Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
< role rolename="tomcat"/> < role rolename="role1"/> < user username="tomcat" password="tomcat" roles="tomcat"/> < user username="both" password="tomcat" roles="tomcat,role1"/> < user username="role1" password="tomcat" roles="role1"/>Pri pokusu o spusteni pak dostanu chybu:
# systemctl start tomcat6.service
Job for tomcat6.service failed. See 'systemctl status tomcat6.service' and 'journalctl -n' for details.
# systemctl status tomcat6.service
tomcat6.service - Tomcat 6 servlet container
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/tomcat6.service; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Sat, 2012-11-03 21:03:01 CET; 13s ago
Process: 497 ExecStart=/usr/bin/jsvc -Dcatalina.home=${CATALINA_HOME} -Dcatalina.base=${CATALINA_BASE} -Djava.io.tmpdir=/var/tmp/tomcat6/temp -cp /usr/share/java/commons-daemon.jar:/usr/share/java/eclipse-ecj.jar:${CATALINA_HOME}/bin/bootstrap.jar:${CATALINA_HOME}/bin/tomcat-juli.jar -user tomcat -java-home ${TOMCAT_JAVA_HOME} -wait 10 -pidfile /var/run/tomcat6.pid -errfile /var/log/tomcat6/catalina.err -outfile /var/log/tomcat6/catalina.out $CATALINA_OPTS org.apache.catalina.startup.Bootstrap (code=exited, status=1/FAILURE)
CGroup: name=systemd:/system/tomcat6.service
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Starting Tomcat 6 servlet container...
Nov 03 21:03:01 BISptest jsvc[497]: Cannot locate Java Home
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Failed to start Tomcat 6 servlet container.
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Unit tomcat6.service entered failed state
Z vyse uvedenho vypisu vsak nedokazu urcit, co je spatne, muzete mi poradit?
# sh /usr/share/tomcat6/bin/startup.sh Using CATALINA_BASE: /usr/share/tomcat6 Using CATALINA_HOME: /usr/share/tomcat6 Using CATALINA_TMPDIR: /usr/share/tomcat6/temp Using JRE_HOME: /usr/lib/jvm/java-6-openjdk Using CLASSPATH: /usr/share/tomcat6/bin/bootstrap.jarProc tedy nejede spousteni pres systemctl?
Cannot locate Java Homeco takhle zkusit (nastaveni podle druheho vypisu)
export JRE_HOME=/usr/lib/jvm/java-6-openjdk systemctl ...nebo tak neco
Environment=JRE_HOME=/usr/lib/jvm/java-6-openjdk Environment=...nebo
EnvironmentFile=jméno-souboru-sp-přiřazeními-proměnných
${TOMCAT_JAVA_HOME}
zjisti jestli je tato promena nastavena (zjevne vsak neni, nebo je spatne cesta)
jak presne tu promenou nastavit zalezi na tom jak presne mas ten tomcat reseny. nejspis tam mas nejaky configurak, ktery si nenaconfiguroval. Zkus treba
grep -R TOMCAT_JAVA_HOME /etc/
nebo uprav primo ten spousteci script (v archu asi /etc/rc.d/tomcat??) a dej to tam - to urcite neni nejlepsi reseni, ale na to, "aby se to pustilo" to staci.
"rucne" se tomcat spusti, protoze se pousti jinak a to sciptem primo trida javy a tam mas cestu k jave zjevne nastavenou dobre, zatimco podle prvniho vypisu pouzivas jsvc.
Tiskni
Sdílej: