V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
zaujimave, ked som sa to ucil, siel som podla oficalneho navodu na drbd.org, a slape to bez problemov.
K otazke,
- mountovat mozes jedine primarny node.
-Aky tam mas filesystem? Ak potrebujes zapisovat na fs obomi nodmi, ext2/3/4 nie su vhodne. Treba pouzit napriklad gfs2.
-Synchronizacia v primary/primary mode je osemetna zalezitost, ked sa rozpadne replikacia, musis si vybrat, ktory nod ma konzistentne data a prepisat data na druhom. toto sa da urobit iba manualne cez drbdadm.
/proc/drbd
Ovsem netusim co se stane v okamziku kdy spadne spojeni (komunikace) mezi DRBD uzly - jestli pak nedojde k tomu ze si budou moc mapovat oba servery to same (to by pak byl problem)To je přesně ten problém, na který jsem ho upozorňoval. DRBD pouze zajišťuje synchronizaci bloků dat. Neřeší jejich konzistenci. Pokud stroj A zapíše do stejného místa jako stroj B, tak dojde k rozpadu pole a musí se to pak řešit tím, že se data jednoho z těch disků prohlásí za neplatná a pak se provede resynchronizace.
Pro tvou potřebu je lepší použít režim primary/secondary.Pokud není potřeba živá migrace - pak je potřeba pracovat v dual-primary režimu.
Tiskni
Sdílej: