Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
potřeboval bych poradit s přenosem systému.
Mám malý server Debian Squeeze běžící na procesoru Intel.
Provozuji na něm Sambu a databázi Firebird. Chtěl bych disk
se systémem přehodit do jiné bedny s procesorem AMD.
Zkoušel jsem to přehodit "jen tak" a samozřejmě to skončilo
hláškou "kernel panic" Jaké adresáře mám zálohovat a
po následné přeinstalaci vrátit zpět, tak, abych se s tím nemusel
moc dlouho babrat?
Radovan
Řešení dotazu:
Môžeš byť trochu konkretnejši.
Ja čo som robil migráciu z Intel Celerona 2 GHz na AMD FX-4100, tak migrácia prebehla bez problémov.
root=
parametr jádra a záznamy ve fstab UUID nebo názvy zařízení (/dev/sda1)?
přesně tak celá hláška zní: kernel panic - not syncing : VFS : unable to mount root fs on unknown block (0,0)Jakmyslíte, že funguje distribuční kernel? Nejste na Windowsech. A stačí, který je který oddíl a zapsat do fstab.
a samozřejmě to skončilo hláškou "kernel panic"
Za prvé na tom není nic samozřejmého, za druhé je velmi nepravděpodobné, že by to bylo kvůli změně procesoru (leda že byste si extra ručně překládal jádro s podporou nějaké instrukční a především: za třetí, jsem si celkem jistý, že ta hláška nezněla jen "kernel panic", ale byla tam i nějaká podrobnější informace o tom, co se stalo. (Osobně bych jako nejpravděpodobnější také viděl ten kořenový filesystém.)
/dev/disk/by-id/ata-OCZ-AGILITY3_OCZ-3W17E1197QC92G7L-part2 /boot ext4 ....což vylučuje jednoduchou kopii systému na jiný disk, bez ručního zásahu. Na druhou stranu jsem se nikdy nemusel starat o to na jaké kšandě systémový disk je, nezajímalo mne přepísmenkování při připojení dalších disků a podobně, z čímž jsem měl při práci jen z
/dev/sdX
problémy.
Tiskni
Sdílej: