abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | Komunita

    Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:55 | IT novinky

    Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | IT novinky

    Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    dnes 04:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:22 | Pozvánky

    Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Zajímavý software

    GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Pozvánky

    V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Bezpečnostní upozornění

    Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:22 | Pozvánky

    Na webu konference Den IPv6 2026, která se uskuteční 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, je nyní k dispozici kompletní program této tradiční akce věnované tématům spojeným s protokolem IPv6. Na celodenní pásmo přednášek je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek 242 korun. Registrační formulář najdou zájemci opět na webu akce. Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1596 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů

    26.12.2012 22:35 camel1cz | skóre: 25
    Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů
    Přečteno: 511×
    Řeším nahrávání televize 24/7 (motivace je off-topic, ale jde o archivaci a případné dohledání pořadů, které dopředu neznám - samozřejmě pro interní potřeby, tedy zcela legální).

    Samotné nahrávání a překódování MPEG2 -> MPEG4 snad nebude problém, ale rád bych pro usnadnění orientace v nahrávkách vytvořil nad daty nějaký index.

    Problém je, že neznám reálné začátky pořadů (řeším hlavně časové posuny). Primárně bych rád jako výstup informaci o tom, kdy začíná a končí pořad - reklamy by měly zůstat v pořadu popř. před nebo za ním...

    Máte někdo zkušenosti s podobným zpracováním videa?

    Díky moc za tipy!

    P.S. dodávám vlastní nápady:

    a) ohnout mythcommflag z projektu MythTV - tím bych získal seznam "mezer" ve vysílání (buď komerční přestávky v pořadech, nebo konce/začátky pořadů)... s tím bych se asi už nějak popral.

    b) zapojit do toho VPS. Ale nevím jak ten signál z DVB-T dostat a ani jestli ho používají všechny stanice (vím o ČT a Primě, ale nejsem si jistý s Nova).

    Nemajíce patent na rozum, obracím se na komunitu s prosbou o rady...

    Odpovědi

    26.12.2012 22:45 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů
    Já používám VDR.

    PC se zapne nahraje a vypne.

    Mám tam 3 tunery takže naráz můžu nahrávat ze 3 multiplexů naráz.

    27.12.2012 10:41 camel1cz | skóre: 25
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů

    Díky za reakci,

    DVR určitě je kandidát na nahrávání, ale moc z jeho funkcí nepotřebuju a je možné, že to pořeším i nějakým catem - keep things simple.

    Můj dotaz směřovat trochu jinam - Jak detekovat konce a začátky pořadů spolehlivěji něž podle date(1)?

    27.12.2012 11:22 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů
    Moh bys provadet analyzu prechodu v obraze, ale to by bylo IMO znacne vypocetne narocny a navic stejne nespolehlivy. Pokud se TV drzi programu, dovolil bych si tvrdit, ze v pripade TVnoha a spol, celkem spolehlive funguje 10min offset (= porad zacina o min 10minut pozdejs, nez je v programu). Tak jako tak narazis na potiz, ze nektery veci nemaj ani v EPG ... (trebas takovou tu upoutavku co bude ve zpravach ...)

    VDR ti to pripadne i rozseka (s nejakym prekryvem) po poradech, ale vzdycky tam budes mit neco pred a neco po, a samo, dela to podle EPG => pokud zmenej vysilani a nezmenej EPG (viz ted o vanocich koncert Bartosovy) ... tak ses v loji.
    29.12.2012 16:22 camel1cz | skóre: 25
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů
    Jojo, o loji to je hlavně :-)

    Ale snažím se o řešení přes VPS/PDC...
    29.12.2012 18:20 já
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání DVB-T a rozdělování podle pořadů

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.