V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Audacious , a pak v menu dát Zobrazení/Rozhraní/Winamp Clasic
do složky /usr/share/audacious/Skins rozbalit skiny.
(stáhnout do domovské složky)
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
pak pravim tlačítkem krysatce na nápis audacious a vybrat Zobrazení/Nastavení rozhraní a vybrat skin Winamp nebo Winamp5
73 de Pepe
Vždyť sem ti dal návod , do domovské složky /home/**uzivatel** stáhneš ten soubor a pak v terminálu
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
to se tě zeptá na heslo a rozbalí to.
To je tak když si děláš svoje místo rad.
to som urobil, vypisalo mi to chybuTohle jsem si přečetl a napadlo mě řešení. (co třeba napsat, jakou chybu ti to vypsalo?)
prepac som asi moc windowsacky ale pripada mi ako z roku dva pisat daco do prikazoveho riadkuTak to asi Linux nebudeš moct spravovat, škoda. Ještě jsi neodpověděl, jak jsi instaloval to XMMS. Protože by to mělo jít fakt jednoduše.
Tak polopaticky kopíruj a vkládej do TERMINÁLU (nějakej jistě máš gnome-terminal , konsole nebo kdovíjakej.. prostě příkazovej řádek).
cd ~
wget http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/2/195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
pak zkopíruj co ti to dělalo (celé od začátku do konce a vlož to sem).
Oprava 1 řádku :
(Omluva za překlep)
cd ~
wget http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/2/195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2
sudo tar -xjf 195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
Rok 2013 a stále není možnost upravit již odeslané věci ... Admini , to je tak obrovský problém ?
Vadí protože nestahuješ na správné místo a potom musíš upravit cesty a jméno souboru.
pripada mi ako z roku dva pisat daco do prikazoveho riadkuTo je právě ten nejhorší omyl.. Vysvětlit ti kde na co kliknout je řádově delší proces než ti napsat dva příkazy.. Nikdy nemůžu vědět jaké klikátka, filemanager atd máš jak nastavené, takže terminál je jistota bezbolestného vyřešení tvého problému.
nemam slov, necitim sa ako uplny laik na pc ktory ho vie len zapnut a vypnut, popisat na nete, ale ten linux mi pripada az moc zlozity na taketo "jednoduche ukony" na ktore vo win nemusim hladat navody.I windows ses musel naučit.. Tak zahoď návyky z windows, protože linux není a nikdy nebude windows. Je to JINÝ systém a potřebuje JINÝ přístup.
Tiskni
Sdílej: