Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
10.10.10.5 mail.mydomen.net mailV /etc/resolv.conf
search mydomen.netV /etc/host.conf
order hosts,bind multi onV /etc/nsswitch.conf
hosts: files dnsTreti problem je ze nedokazem donutit server aby pouzil /etc/hosts. Ked zadam nslookup mail.mydomen.net nenajde nic. traceroute mail.mydomen.net najde a vypise adresu. Skusal som pouzit /etc/mail/mailertable kde som doplnil
.mydomen.net smtp:[10.10.10.5]V /etc/sendmail.cf som doplnil
DS[10.10.10.5]nic nepomohlo . mail skonci s nasledovnou hlaskou
////// host map: lookup (mydomen.net): deferred) //////
Ked pouzijem postfix a definujem transport file bezi vsetko bez problemov. Zial postfix nemozem pouzit. Konfiguroval uz z vas niekto sendmail bez pouzitia nameservera a preposielal mail na iny mail server ? dakujemŘešení dotazu:
DS
je smart relay, cilize vsechno jde tam...
pokud chces routovat pouze nejaky subset domen, tak pouzij mailertable, hledej neco jako toto:
FEATURE(`mailertable','/cesta/k/mape')samozrejme po editaci premapovat se spravnym typem mapy -- ten uvidis mozna pred
/cesta/k/mape
nebo hledej DATABASE_MAP_TYPE
DS[10.0.0.5] alebo DSmail.mydomen.net. alebo mail.mydomen.netnic. Proste ked nema v /etc/resolf.conf nameserver tak to nevie poslat
Ale dakujem za radu. Ten mailertable som postuppoval podla tohto navodu
Server je od externej firmy a nemozem si menit co potrebujem.
Ked som nastavil /etc/resolv.conf a patricny nameserver vsetko bezalo. Zial za niekolko hodin ma informovali aby som dal vsetko do povodneho stavu nakolko maju problem s rlogin pod root userom.
Sendmail musim pouzit postfix my zakazali. Co sa tyka posty. server je nastaveny v /etc/hosts nasledovne !!nemozem menit ani hosts!!50.44.1.1 dfprod.bnse.sk dfprdNa serveri bezia scripty ktore generuju reporty a tie chceme posielat na urzite mail adresy. Napr: echo "test mail" | mail -s "TEST MAIL" janko.hrasko@najakadomena.com to je cele co potrebujem.
Myslel som ze presmerujem vsetku postu na lokalny zivy lotus mail server. Ked som to testoval v postfixe tak to islo.
mojedomena.cz smtp:smtp-in2.iol.cz mydomain.porn esmtp:[85.13.84.100]A pokud můžete použít konfiguraci m4 makry sendmail.mc, tak tam bude něco ala:
FEATURE(`mailertable', `hash -o /etc/mail/mailertable.db')v /etc/mail/ bývá Makefile n. spustitelný make script který to přežvejkne do bin hash DB.
FEATURE(`accept_unresolvable_domains')dnl dnl FEATURE(`relay_based_on_MX')dnl
rlogin pod rootasi spatne ctu..
Druha chyba neskontroloval som si poriadne /var/log/mail kde bolo vidiet ze relayhost aj po manualnom editovani sendmail.cf je ignorovany.
Moje distro je SLES10 a existuje tam v /etc/mail/linux.nullclient.mc.Tam som nastavil relayhost na [ip mojho mail servera lokalneho]
Potom som nastavil /etc/mail/mailertablemakemap hash /etc/mail/mailertable < /etc/mail/mailertable
/etc/mail/local-host-names
a nakoniec presmeroval vystup m4 linux.nullclient.mc > /etc/sendmail.cfs posledny krokom som si neni isty ci spravny . Ale funkcne to je.
Tiskni
Sdílej: