plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
10.10.10.5 mail.mydomen.net mailV /etc/resolv.conf
search mydomen.netV /etc/host.conf
order hosts,bind multi onV /etc/nsswitch.conf
hosts: files dnsTreti problem je ze nedokazem donutit server aby pouzil /etc/hosts. Ked zadam nslookup mail.mydomen.net nenajde nic. traceroute mail.mydomen.net najde a vypise adresu. Skusal som pouzit /etc/mail/mailertable kde som doplnil
.mydomen.net smtp:[10.10.10.5]V /etc/sendmail.cf som doplnil
DS[10.10.10.5]nic nepomohlo . mail skonci s nasledovnou hlaskou
////// host map: lookup (mydomen.net): deferred) //////
Ked pouzijem postfix a definujem transport file bezi vsetko bez problemov. Zial postfix nemozem pouzit. Konfiguroval uz z vas niekto sendmail bez pouzitia nameservera a preposielal mail na iny mail server ? dakujemŘešení dotazu:
DS
je smart relay, cilize vsechno jde tam...
pokud chces routovat pouze nejaky subset domen, tak pouzij mailertable, hledej neco jako toto:
FEATURE(`mailertable','/cesta/k/mape')samozrejme po editaci premapovat se spravnym typem mapy -- ten uvidis mozna pred
/cesta/k/mape
nebo hledej DATABASE_MAP_TYPE
DS[10.0.0.5] alebo DSmail.mydomen.net. alebo mail.mydomen.netnic. Proste ked nema v /etc/resolf.conf nameserver tak to nevie poslat
Ale dakujem za radu. Ten mailertable som postuppoval podla tohto navodu
Server je od externej firmy a nemozem si menit co potrebujem.
Ked som nastavil /etc/resolv.conf a patricny nameserver vsetko bezalo. Zial za niekolko hodin ma informovali aby som dal vsetko do povodneho stavu nakolko maju problem s rlogin pod root userom.
Sendmail musim pouzit postfix my zakazali. Co sa tyka posty. server je nastaveny v /etc/hosts nasledovne !!nemozem menit ani hosts!!50.44.1.1 dfprod.bnse.sk dfprdNa serveri bezia scripty ktore generuju reporty a tie chceme posielat na urzite mail adresy. Napr: echo "test mail" | mail -s "TEST MAIL" janko.hrasko@najakadomena.com to je cele co potrebujem.
Myslel som ze presmerujem vsetku postu na lokalny zivy lotus mail server. Ked som to testoval v postfixe tak to islo.
mojedomena.cz smtp:smtp-in2.iol.cz mydomain.porn esmtp:[85.13.84.100]A pokud můžete použít konfiguraci m4 makry sendmail.mc, tak tam bude něco ala:
FEATURE(`mailertable', `hash -o /etc/mail/mailertable.db')v /etc/mail/ bývá Makefile n. spustitelný make script který to přežvejkne do bin hash DB.
FEATURE(`accept_unresolvable_domains')dnl dnl FEATURE(`relay_based_on_MX')dnl
rlogin pod rootasi spatne ctu..
Druha chyba neskontroloval som si poriadne /var/log/mail kde bolo vidiet ze relayhost aj po manualnom editovani sendmail.cf je ignorovany.
Moje distro je SLES10 a existuje tam v /etc/mail/linux.nullclient.mc.Tam som nastavil relayhost na [ip mojho mail servera lokalneho]
Potom som nastavil /etc/mail/mailertablemakemap hash /etc/mail/mailertable < /etc/mail/mailertable
/etc/mail/local-host-names
a nakoniec presmeroval vystup m4 linux.nullclient.mc > /etc/sendmail.cfs posledny krokom som si neni isty ci spravny . Ale funkcne to je.
Tiskni
Sdílej: