Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahoj. V práci jsem na několika počítačích nainstalovat Ubuntu 12.04 LTS kvůli tomu, že je to docela uživatelsky přívětivé a dlouhodobě podporované, což je pro mě docela podstatné. Počítače jsou v doméně Windows Active Directory a používají Winbind na mapování uid/gid. Do Ubuntu jsem musel doinstalovat Cinnamon, protože s Unity se (nejenom mě) špatně pracuje a Gnome shell v Ubuntu je hrozně zabugovaný a v polovině přihlášení nenaběhl. Jako další jsem musel nahradit Lightdm za GDM, protože Lightdm občas trpěl zobrazovacími artefakty a blblo přihlašování. Kromě toho jsem musel odstranit spouštěcí skript Winbindu a překonvertovat spouštění na upstart a nastavit čekání na síť, protože síť nabíhala později než Winbind a v kombinaci s GDM se nešlo přihlašovat. Kromě těchto problémů se občas kousne uživatelům desktop při inicializaci a je potřeba restartovat X server. Výjimečně se dokonce zasekne celé jádro a neposlouchá a nefunguje ani SysRQ kombinace (možná problémy s Nvidia drivery, zdá se že to vyřešily poslední verze driverů).
Prosil bych o radu, kdo má nějaké zkušenosti s "Linux sítí", stará se o Linux desktopy v nějaké firmě atp. - Jakou používáte distribuci? Trpí tato distribuce také těmito neduhy? Jaký používáte desktop? V podstatě na tom potřebuju provozovat kancelářský balík Libreoffice, nějakou rozumnou (novější) verzi Gimpu, Firefox, Thunderbird, Adobe flash, Java v prohlížeči pro internetové bankovnictví a někde virtuální stroj ve Virtualboxu.
Předem děkuji za jakékoliv reakce/postřehy.
Vzhladom na vyuzitie nevidim jediny dovod na pouzivanie binarnych ovladacov od nvidie. Nouveau je skvele, kms funguje a ak sa nieco pokazi, tak je hned jasne, co sa stalo (ak uz nie mne, tak vyvojarom urcite). A hlavne tam pasuje. Mas o jeden problem menej. ;)
Mal som za to, ze jednoducho kazda funguje, aj ked len to najzakladnejsie. Ku koncu roku 2012 pribudla podpora k 600-kovej serii, ale opat je otazne, nakolko je to portovane na 12.04 . No nic, ale k dalsiemu LTS vydaniu by si sa mohol zbavit aj toho bordelu a ja co pouzivam nouveau uz nejaku dobu a bez akehokolvek problemu, tak mozem povedat, ze o jeden problem menej.
Tiskni
Sdílej: