abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    16.7. 15:33 | Upozornění

    Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapyAI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.

    bindiff | Komentářů: 8
    16.7. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (17%)
     (33%)
     (17%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (33%)
    Celkem 6 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 13:41
    Rozcestník

    Dotaz: Nazory na web frameworky

    26.4.2013 10:47 listrDave
    Nazory na web frameworky
    Přečteno: 938×
    Ahoj,

    Chcel by som vediet ake su vase nazory na ramce JSF, Wicket, Spring MVC pripadne ine? Potrebujem sa rozhodnut pre nejaky webovy framework na velku aplikaciu. Bolo by to urcene na identity managment. V sucasnej situacii sa snazime prejst z povodnej technologie a chcel by som sa spytat na vase nazory, odporucania pripadne skusenosti.

    Potreboval by som aby dany framework umoznoval jednoduchu, rychlu trovrbu aplikacie co ma taha ku komponentovemu zameraniu + dostatocnou moznostou riadenia request/respons komunikacie.

    Osobne som nakloneny pre JSF, uz len preto ze je standart

    Odpovědi

    26.4.2013 13:48 listrDave
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    Pardon, zabudol som dodat k danemu clanku ze sa jedna o technologiu Java
    26.4.2013 19:09 ee
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    Upozornujem ze moje skusenosti s danymi fw nie su najcerstvejsie. Posledne co som pouzival boli jsf 1.2, wicket 1.4nieco a springmvc 3.0.

    Osobne by som si na takyto typ zadania vybral Wicket. Jsf sice su standard ale tam "vyhody" koncia. Jsf je komponentovy frameworl ale robit v nom komponenty je otrasna praca. Reuse kodu je prakticky nemozny. Mozete si robit kvazi reusovatelne html sablony, ale toto velmi rychlo vedie k velmi tazko udrzovatelnemu kodu. Taktiez ine veci v jsf mi moc nesedeli (sposob konfiguracie, manazovane beany a vlasne asi skoro vsetko). SpringMvc je super, ale nie je komponentovy a tvorba zlozitejsieho gui, ktore taketo appky vyzaduju je teda trocha problem. Wicket je podla mna asi najlepsia volba. Komponenty sa v nom robia uplne easy. Proste si spravim triedu XyComponent extends "FwTypPodlaTohoCoPotrebujemBudLabelAleboHtmlPanelCiAkoSaToVolalo" a potom si ho pouzijem jednoducho cez new. Reuse je perfektny a super jednoduchy. Priklad: vo wickete mozete mat komplet cely frontend nakodeny v jar libke a vsetky komponenty reusnut. Komplet, kod aj sablony. V jsf bez hackovania frameworku nemozne! Maximalne si reusnete kod backing beanov co je uzitocne asi ako mrtvemu zimnik. Jedina nevyhoda wicketu je absencia kvalitnych third party kniznic ako napr. RichFaces.
    26.4.2013 19:55 Samuel | skóre: 19 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    Odporucam pozriet sa aj na Vaadin.
    27.4.2013 11:47 DarkKnightCZ | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky

    pripadne na vertx.io, pokud by ten system mel byt nejaky provazanejsi

    27.4.2013 21:24 Petr Masopust | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    Stejne jako ostatni nedoporucuji JSF - v zakladu nepouzitelne, v kombinaci s richfaces je to lepsi, ale taky zadna slava.

    Wicket je fajn, ma dost jiny pristup nez vetsina ostatnich a me docela vyhovuje. Relativne podobne wicketu je i Tapestry, ale to uz jsem hodne dlouho nevidel.

    Vaadin zrovna zkousim a nevim co si mam myslet - graficka stranka super, ale navazani na zbytek systemu mi moc nejde...

    Spring MVC je request-response framework, tam moc komponenty nejsou, ale zase je flexibilnejsi.

    Nejlip asi udelas kdyz na kazdy obetujes den a zkusis si nejakou malou aplikaci napsat sam a uvidis.
    29.4.2013 22:55 carlos kokos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    tak to je takova otazka z historie... html5 css3 na serveru json sluzby kdyz ne node.js tak jax-rs. zbytek je out. html css js musite resit tak jako tak, za elektrinu serveru a prenosovou kapacitu taky nechcete platit.
    30.4.2013 08:32 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    Zdravím, rady, které dostáváte mě docela překvapují. Informace nejsou pravdivé. Věřím, že ne úmyslně, ale je to tím, že hodnotí JSF2 na základě zkušeností s JSF1 (asi jako hodnotit Windows8 podle zkušeností s Windows 3.1). U nás ve firmě jsme po zkušenostech se vším možným (Play Framework, Struts, Struts 2, Spring MVC) zůstaly u JSF z několika důvodů:

    1) Je to standart, což je důležitější než si asi lidi myslí. Není nic horšího než když Vám někdo změní API které používáte (vlastní zkušenost)
    2) Existuje více implementací (Mojarra, MyFaces), takže když někde narazíte na zásadní bug, můžete jednoduše vyměnit implementaci.
    3) Už v základů má slušnou nabídku komponent. Má přímou podporu pro JavaScript a Ajax, takže se s ním nemusíte s...t => velice dobrá efektivita práce.
    4) Psaní vlastních komponent je naopak velice jednoduché. Některé můžete psát jen pomocí XHTML, případně v kombinaci s JavaScriptem. Složité a komplexní pak v Jave. To už tak snadně není, ale nic co by se nedalo zvládnout, nebo nechat udělat v Indii za 2000,-:-).
    5) Znovupoužitelnost kódu je opět, velice dobrá. Asi bych si vytrhal vlasy, kdybychom psali v práci pořád to samé.

    Doporučuji se při rozhodování podívat na tyto zdroje:
    30.4.2013 12:23 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nazory na web frameworky
    zaujimave OSS IDM v Jave, pekny OSS projekt, moznost komercneho supportu atd - http://www.evolveum.com/, http://wiki.evolveum.com/display/midPoint/Home

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.