Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/121128ale v mem pripade se mi porad nedari www zporovznit, pouze ve tvaru
http://domena1.netnikoliv
http://www.domena1.netResp nevim jak nastavit to DNS. Obe domeny (dle programu nslookup) maji tsejnou adresu:
Server: 10.0.0.138 Address: 10.0.0.138#53Zkusil jsem v /etc/hosts pridat:
10.0.0.138#53 domena1.net domena1 10.0.0.138#53 www.domena.net domena1Ovsem bez vysledku.... Muj konfiguracni soubor vypada takto:
<VirtualHost *:80> ServerName domena1.net ServerAlias www.domena1.net *.domena.net DocumentRoot /var/www/domena1.net DirectoryIndex index.html <Directory "/war/www/domena1.net/"> Options Indexes MultiViews FollowSymLinks AllowOverride All Order allow,deny Allow from all </Directory> </VirtualHost> Ocenim jakoukoliv radu, v servrove administraci teprve zacinam. Mam zaple apache moduly vhost_alias, rewrite i usedir.
Řešení dotazu:
3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.51-1
Co tam dělá to #53? Do hosts se zadávají IP adresy a pak se vyjmenují hostname:10.0.0.138#53 domena1.net domena1 10.0.0.138#53 www.domena.net domena1
10.0.0.138 mvcr.cz www.mvcr.czA 'nefunguje' - předpokládám, že se nepřeloží, to nesouvisí s Apache. Pokud je problém s Apache, otestuj to ručně telnetem
GET / HTTP/1.1 Host: www.mvcr.cz
GET / HTTP/1.1 Host: mvcr.cz
10.0.0.138 domena1.net www.domena1.netTak se mi oboji presmeruje na tu IP koncici 138 coz je IP meho routeru a zobrazi se mi administrace routeru, coz nechci. Kdyz zapis z /etc/hosts odstranim, tak domena1.net mi opet funguje jak ma a www.domena1.net se mi porad presmeruje do administrativniho rozhrani routeru... coz nechapu proc. A s tim telnetem to jsem moc nepochopil, jakoze pouzit
telnet www.domena1.net? To pise, ze to nepoznava, jak s www tak bez.
$ telnet domena1.net telnet: could not resolve domena1.net/telnet: Name or service not known $ telnet www.domena1.net telnet: could not resolve www.domena1.net/telnet: Name or service not knownJinak ja jsem zkousel nekolik navodu:
http://httpd.apache.org/docs/2.2/vhosts/examples.html http://www.thegeekstuff.com/2011/07/apache-virtual-host/ http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava-linuxoveho-serveru-uvod-do-konfigurace-apacheA proste domenu bez www. Rozjedu, s www ani prd.
Tak se mi oboji presmeruje na tu IP koncici 138 coz je IP meho routeru a zobrazi se mi administrace routeru, coz nechci.Tak proč tam teda dáváš tu 138 když ji tam nechceš, dej tam IP toho co chceš, tedy toho PC na kterém běží web server. Nějak nechápu odkud to má fungovat, jestli je to jedno PC dvě PC v lokální síti, nebo se jedná o přístup z venku, případně na jednom PC klient i server 127.0.1.1.
Asi jen toto nestačí...
Soubor /etc/hosts je něco jak lokální DNS, které přijde na řadu jako první, takže když napíšeš franta.cz, tak první (zjednodušeně) se ověří jestli záznam není v /etc/hosts a pokud je, tak se adresa použije.
apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName
Tiskni
Sdílej: