Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách
… více »David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.
Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Samotné příspěvky přijímá Ministerstvo dopravy výhradně ve formátu čitelném v programu MS Office (*.doc, *.docx, *.rtf apod.).Předem děkuji Tonda
Napsat upozornit a oni to zahodí a neodpoví ani když to napíšeš přes podatelnu (osobní zkušenost s jiným ministerstvem ...Tak je zkusil upozornit, že se jejich ptv špatně čtou. Dobrý den. Pravidelně si na vašem webu čtu PTV a bohužel poslední dobou nejsem schopen je přečíst. Používám OS linux - tak jsem tedy předpokládal, že problém je v OS, proto jsem využil služeb on-line prohlížečů a bohužel ani tam jsem nebyl schopen přečíst PTV. Tak např. PTV 9/2015 8/2015 jsou pro mě naprosto nečitelné, ale 5,6,7/2015 přečtu bez jakýkoliv problémů. Proto bych Vás chtěl požádat, zdali by jste nebyli tak laskaví a při vytváření souborů pdf (mně se to v názvu zobrazuje jako docx) postupovali tak, aby tyto soubory byly poté čitelné na všech OS. Předem mockrát děkuji. Kupodivu se vyjádřili, ale moc mi to nepomohlo. I když nejnovější ptv je skvěle čitelné. Odpověď: Dobrý den, 25.5.2015 jste na Ministerstvo dopravy zaslal informaci, že Vám nejdou otevřít/stáhnout některé Přepravní a tarifní věstníky (konkrétně 9/2015 a 8/2015) z webu MD. Soubory jsem kontroloval v IE i Chrome a vše se jeví v pořádku. V případě dalších dotazů se prosím obracejte přímo na vestniky@mdcr.cz Děkuji.
Tiskni
Sdílej: