Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
LoadModule php5_module modules/libphp5.so
a
Include conf/extra/php5_module.conf
jenže potom když restartnu httpd tak:
[root@radimPC radim]# systemctl restart httpd
Job for httpd.service failed. See 'systemctl status httpd.service' and 'journalctl -xn' for details
a
[root@radimPC radim]# systemctl status httpd
● httpd.service - Apache Web Server
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/httpd.service; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Ne 2014-04-06 14:27:07 CEST; 6s ago
Process: 2202 ExecStop=/usr/bin/apachectl graceful-stop (code=exited, status=1/FAILURE)
Process: 2210 ExecStart=/usr/bin/apachectl start (code=exited, status=1/FAILURE)
Main PID: 1830 (code=exited, status=0/SUCCESS)
dub 06 14:27:07 radimPC apachectl[2210]: [Sun Apr 06 14:27:07.216309 2014] [....
dub 06 14:27:07 radimPC apachectl[2210]: AH00013: Pre-configuration failed
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: httpd.service: control process exited, ...=1
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: Failed to start Apache Web Server.
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: Unit httpd.service entered failed state.
Hint: Some lines were ellipsized, use -l to show in full.
Bez zmíněné úpravy souboru httpd.conf Apache funguje, ale pochopitelně zase nefunguje PHP... Víte někdo co s tím?
Tiskni
Sdílej: