Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
apt-get remove eclipse apt-get install eclipsePokud by se odinstalace nepodařila, je možné zkusit i
purge
, ale s tím opatrně.
/usr/lib/eclipse
je v balíčku eclipse-platform
, tak bych zkusil reinstalovat ten:
aptitude reinstall eclipse-platform
Nebudu ti radit přímo, bo netuším proč ti to po přeinstalaci nejede, ale sice osobně vždy držím snad vše distribuční abych nemusil nic řešit, ale Eclipce si teda instaluji (kopíruji) do svého uživatelského adresáře a držím si jednotlivé staré verze i když pracuji už dávno s novějším, ne vždy přechod s projektem ze staší do novější je bez problémů, a dokonce když otvírám/dělám projekt PHP, tak stále používám Galieleo (mělo to nějaké, dnes už asi historické důvody, z ne úplně dobrou prací s většími soubory v novějších verzích…). A třeba k tomu i držím zkopírované JRE, le to spíš dopředně, Luna mi už s distribučním nejede…
A když jsem se už vykecal, tak rada: je sice dobré si to vyřešit, nicméně bych doporučil Eclipse, jako kopírovatelnou multiplatformní (Java) aplikaci, si normálně držet „u sebe“.
OT: Taky nechci pracovat v NetBeans, i když je pravidelně testuji, a když jsem okolnostmi donucen tak Java mini-aplikaci dělám v NetBeans - ale nechci
Pokud ho máš např v /home/pepa/bin/eclipse
a spouštíš ten, tak je nesmysl aby to hledalo /usr/lib/eclipse
, to spouštíš nějaký artefakt z distribučního, ne ten nově stažený.
Podle mě Tvůj problém vyřeší:
$ rm -rf ~/.eclipse
Z toho co píšeš to vypadá tak, že Tvá konfigurace v $HOME ukazuje na některé věci z původní staré instalace, kterou jsi smazal.
Pokud stáhneš Eclipse jako archív, rozbalíš do libovolného adresáře a spustíš, tak to musí fungovat, pokud ne, platí viz. výše.
V nejnovější verzi Eclipse si dej pozor na SIGSEGV: Debian Wheezy + Eclipse Luna + GTK3.
Tiskni
Sdílej: