Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
apt-get remove eclipse apt-get install eclipsePokud by se odinstalace nepodařila, je možné zkusit i
purge
, ale s tím opatrně.
/usr/lib/eclipse
je v balíčku eclipse-platform
, tak bych zkusil reinstalovat ten:
aptitude reinstall eclipse-platform
Nebudu ti radit přímo, bo netuším proč ti to po přeinstalaci nejede, ale sice osobně vždy držím snad vše distribuční abych nemusil nic řešit, ale Eclipce si teda instaluji (kopíruji) do svého uživatelského adresáře a držím si jednotlivé staré verze i když pracuji už dávno s novějším, ne vždy přechod s projektem ze staší do novější je bez problémů, a dokonce když otvírám/dělám projekt PHP, tak stále používám Galieleo (mělo to nějaké, dnes už asi historické důvody, z ne úplně dobrou prací s většími soubory v novějších verzích…). A třeba k tomu i držím zkopírované JRE, le to spíš dopředně, Luna mi už s distribučním nejede…
A když jsem se už vykecal, tak rada: je sice dobré si to vyřešit, nicméně bych doporučil Eclipse, jako kopírovatelnou multiplatformní (Java) aplikaci, si normálně držet „u sebe“.
OT: Taky nechci pracovat v NetBeans, i když je pravidelně testuji, a když jsem okolnostmi donucen tak Java mini-aplikaci dělám v NetBeans - ale nechci
Pokud ho máš např v /home/pepa/bin/eclipse
a spouštíš ten, tak je nesmysl aby to hledalo /usr/lib/eclipse
, to spouštíš nějaký artefakt z distribučního, ne ten nově stažený.
Podle mě Tvůj problém vyřeší:
$ rm -rf ~/.eclipse
Z toho co píšeš to vypadá tak, že Tvá konfigurace v $HOME ukazuje na některé věci z původní staré instalace, kterou jsi smazal.
Pokud stáhneš Eclipse jako archív, rozbalíš do libovolného adresáře a spustíš, tak to musí fungovat, pokud ne, platí viz. výše.
V nejnovější verzi Eclipse si dej pozor na SIGSEGV: Debian Wheezy + Eclipse Luna + GTK3.
Tiskni
Sdílej: