Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
# Muj vlastni super event, ktery dela super veci (SuperEvent, EVT_SUPER) = wx.lib.newevent.NewEvent() # ... wx.PostEvent(target_window, super_event_instance)což je zamozřejmně wx-specific, ale v QT to bude dost podobné. A k tomu případně
import Queue
class PyQtProxyThread(QThread): __signalName = 's' def __init__(self, _destinationCallable, _data): assert callable(_destinationCallable) QThread.__init__(self) self.__data = _data self.connect(self, SIGNAL(self.__signalName), _destinationCallable) self.start() def __del__(self): self.wait() def run(self): self.emit(SIGNAL(self.__signalName), self.__data)
// Volano z gui vlakna, treba z hlavniho okna aplikace. QThread *thread = new QThread; Worker *pracovnik = new Worker(); // pracovnik dedi QObject pracovnik->moveToThread(thread); // A ted pokud potrebujes predávat data z pracovnika (ktery bezi na jinem vlakne) do hlavniho vlakna, tak to delej pres signaly. connect(pracovnik, SIGNAL(abc()), this, SLOT(abc()));Jak bylo řečeno, connect() automaticky pozna, že slot se nachazi v jinem vlakně nez signal a provede automaticky mezivlaknovej invoke.
QCoreApplication::setAttribute(Qt::AA_X11InitThreads);
hned pri startu aplikace.
Pokud to neudelas, tak muzes sestrelit Unity (anebo jiny WM) popr. muze umrit tvoje aplikace.
Xlib byla katastrofa (co se multithreadingu tyce) a XCB na tom neni o moc lip.
Pokud to neudelas, tak muzes sestrelit Unity (anebo jiny WM) popr. muze umrit tvoje aplikaceAno, tvoje aplikace umřít může, ale to, že sestřelíš Unity či jiný WM je samozřejmě krávovina, leda by byl zabugovaný. Kecáš totiž přes socket s Xkama, popř. něco přes sdílenou paměť (třeba obrázky) a X server potom s WM úplně jiným socketem. A to, jestli je tvoje aplikace vícevláknová pro WM neznamená vůbec žádný problém.
Tiskni
Sdílej: