Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
pustit terminal, napsat: dmesg|tail vlozit usb flash, napsat: dmesg|tailnove by ted melo byt videt jake jmeno zarizeni dostala flash, a jeji oddil napr "sdb: sdb1" to sdb1 je to co te zajima = jmeno oddilu, ale u tebe to muze byt samozrejmne jine.. nahrad v nasledujicih prikazech 2x sdXY za to tve jmeno oddilu
#vytvorit swap sudo mkswap /dev/sdXY #nastavit swap pro aktivaci po spusteni s nejvysi prioritou (pri=32767) a ignoraci pokud nebude flash pritomna(nofail) echo "`sudo blkid /dev/sdXY -o export -s UUID` none swap sw,pri=32767,nofail 0 0" | sudo tee -a /etc/fstab #aktivovat swap sudo swapon -aBTW: v praxi sem to osobne nezkousel, takze nevim jestli to bude mit nejaky prinos :) taky asi bude dost zalezet na rychlosti cteni a zapisu dane USB flasky :)
Jen na začátek, Ready-Boost je z podstaty nesmysl a může pomoci jen u hodně starého HW, který má dobrý řadič USB2, a to ještě pochybuji. Jediné čeho za ideálních podmínek ve velmi specifických případech docílíš, jsou občasné jednotky procent.
linux si v tomto ohledu můžeš zrychlit/naladit mnohem snáze na různých úrovních, ale laicky je nejjednodušší použít SSD disk nebo hybridní disk (+větší RAM), je to prokazatelné zrychlení, kterého jinak nedocílíš (v této oblasti).
Dále:
Zde ti bylo, možná částečně, odpovězeno, ale nereaguješ tak to asi chápeš.
Tady ti bylo odpovězeno taky a řekl bych že přesně.
Tady taky, jestli je to tvoje, taky.
Co jsem našel další dva nezodpovězené (jeden a druhý), tak já nevím vo-co-go a asi to neví víc lidí, jsou to specifické dotazy navíc svázané s Mintem, což asi není tady pro moc lidí hlavní či důležitá distribuce a dotazy nejsou dobře popsány, aby šli porovnat s něčím podobným/stejným v jiné distribuci.
Tiskni
Sdílej: