Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
v postfix main.cf
pcre:/etc/postfix/header_checks
v
/etc/postfix/header_checks
/^Subject: .*Možnost výdělku*./i DISCARD
Na straně klienta to filtrovat nechci a sieve filtry nemám.
1) *. → .*
2) DISCARD → REJECT (když je budeš v tichosti zahazovat, může se ztratit legitimní e-mail – takhle se o tom aspoň odesílatel dozví)
postfix
se nevyznám, ale problém bude asi v nepodpoře utf8
viz
perl -CS -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFvs
perl -CS -Mutf8 -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFpokud
postfix
používa balíček pcre
, tak by se podpora utf8 měla dát zjistit pomocí pcretest -C
.
řešením je použít pcre
s podporou utf8 nebo používat místo ne ASCII znaků \x{...}
, popř. \N{...}
Ps. možná může pro váš případ stačit místo Možnost výdělku
psát Mo.nost v.d.lku
:)
Subject: Fwd: =?UTF-8?B?TW/Fvm5vc3QgdsO9ZMSbbGt1IHZlIHTFmWVjaCBqZWRub2R1Yw==?=Přece to musí jít nějak přeložit, když to dokáže klient.
Ten regulární výraz se bohužel vyhodnocuje nad zakódovanými hlavičkami – viz header_checks:
If text in the message body is encoded (RFC 2045) then the rules need to be specified for the encoded form.
Likewise, when message headers are encoded (RFC 2047) then the rules need to be specified for the encoded form.
Jedna tečka místo písmena s diakritikou tedy nestačí, protože ta hlavička bude vypadat třeba takhle:
Subject: [Admini] =?utf-8?q?N=C3=A1vrh_na_anketu?=
Tohle řešení má prostě určitá omezení, ale zase má výhodu, že se vyhodnocuje už během SMTP relace, takže můžeš zprávu odmítnout a server odesílatele se o tom hned dozví. Nebudou ti zprávy v tichosti mizet v /dev/null
.
Takže musíš to potenciální kódování zahrnout do regulárního výrazu nebo použít jiné řešení (typicky nějaký milter), které regulární výraz aplikuje až na dekódovaný text (při správně dimenzovaném HW by ani tohle neměl být problém dělat hned během SMTP relace).
Tiskni
Sdílej: