Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
Immich z balíčků open source aplikací FUTO je alternativa k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí. Umožňuje vlastní hosting serveru Immich. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
v postfix main.cf
pcre:/etc/postfix/header_checks
v
/etc/postfix/header_checks
/^Subject: .*Možnost výdělku*./i DISCARD
Na straně klienta to filtrovat nechci a sieve filtry nemám.
1) *. → .*
2) DISCARD → REJECT (když je budeš v tichosti zahazovat, může se ztratit legitimní e-mail – takhle se o tom aspoň odesílatel dozví)
postfix
se nevyznám, ale problém bude asi v nepodpoře utf8
viz
perl -CS -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFvs
perl -CS -Mutf8 -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFpokud
postfix
používa balíček pcre
, tak by se podpora utf8 měla dát zjistit pomocí pcretest -C
.
řešením je použít pcre
s podporou utf8 nebo používat místo ne ASCII znaků \x{...}
, popř. \N{...}
Ps. možná může pro váš případ stačit místo Možnost výdělku
psát Mo.nost v.d.lku
:)
Subject: Fwd: =?UTF-8?B?TW/Fvm5vc3QgdsO9ZMSbbGt1IHZlIHTFmWVjaCBqZWRub2R1Yw==?=Přece to musí jít nějak přeložit, když to dokáže klient.
Ten regulární výraz se bohužel vyhodnocuje nad zakódovanými hlavičkami – viz header_checks:
If text in the message body is encoded (RFC 2045) then the rules need to be specified for the encoded form.
Likewise, when message headers are encoded (RFC 2047) then the rules need to be specified for the encoded form.
Jedna tečka místo písmena s diakritikou tedy nestačí, protože ta hlavička bude vypadat třeba takhle:
Subject: [Admini] =?utf-8?q?N=C3=A1vrh_na_anketu?=
Tohle řešení má prostě určitá omezení, ale zase má výhodu, že se vyhodnocuje už během SMTP relace, takže můžeš zprávu odmítnout a server odesílatele se o tom hned dozví. Nebudou ti zprávy v tichosti mizet v /dev/null
.
Takže musíš to potenciální kódování zahrnout do regulárního výrazu nebo použít jiné řešení (typicky nějaký milter), které regulární výraz aplikuje až na dekódovaný text (při správně dimenzovaném HW by ani tohle neměl být problém dělat hned během SMTP relace).
Tiskni
Sdílej: