Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Typ: | koupě |
Cena: | co nejlevnejsi |
Autor: | tuxmartin | Jicin |
Kontakt: | |
Vloženo: | 19.12.2014 12:41 |
Přečteno: | 511× |
Ahoj, potrebuju pripojit Arduino k pocitaci. Na cilove misto vede pouze 1 faze 230V (obe mista jsou na jednom elektromeru). Bezdrat neprostrelim a kabel nejde natahnout.
Jedine co me napadlo, je pouzit nejaky adapter na ethernet po 230V.
Sice se da postavit neco primo na RS232, ale vyjde to cenove temer stejne.
Davat 1100Kc za novou 500Mbps sadu se mi zda zbytecne, kdyz mi staci rychlost v radu kilobitu.
Tiskni
Sdílej:
Pokud to alespoň trochu jde, natáhl bych kabel. Nejde-li to, může to být v některých případech lepší než WiFi.Chvíli jsem to používal na dočasné spoje. Bylo to mnohem jednodušší než takhat kabely, které by mi navíc překážely a taky mnohem jednodušší než řešit nějaké zprasené wifi bridge. Jinak mám všude díry na kabely.
Zvládalo to přenos asi 10 MB/sTřeba na přenos dat na tiskárnu víc než dost, na bootování ze sítě taky ok.
V prvním případě vyzařují silné rušeníMáte k tomu nějakou referenci? Já měl za to, že takovéto rušení zařízení vyzařovat nemůže, aby se mohlo u nás prodávat. Bohužel to ale vypadá, že nekvalitní spínané zdroje jsou dnes všude. Já například mám LED osvětlení, po jehož zapnutí přestane reagovat dotyková lampička v ložnici.
V druhém případě stačí neodrušený čínský spínaný zdroj v domě (moderní elektroměry jsou pro tothle rušení oboustranně průchozí) tak opravdu moc dat nepošleš...Toto můžu potvrdit, po zapnutí pračky/sušičky/myčky (jednoho z toho, už si nepamatuji, vše značky Bosch) to u mě bylo v podstatě nepoužitelné.