Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Nevíte kde stáhnu tuto historickou knihovnu od thomsona ? asi sem ji zašantročil a potřebuju do xmms libmp3PRO.so nemá někdo někde v archivu ?
Děkuju cz3dtc@seznam.cz
Řešení dotazu:
A až to samé bude hledat Franta z depa tak mu zase napíšeme totéž ? To není řešení.
Mimochodem jetaudio pro widle ve wine umí enkódovat i dekódovat ale to neřeší tu knihovnu kterou si chci zazálohovat spolu s xmms.
# ffmpeg -i 01.MP3
ffmpeg version 1.2.6-7:1.2.6-1~trusty1 Copyright (c) 2000-2014 the FFmpeg developers
built on Apr 26 2014 18:52:58 with gcc 4.8 (Ubuntu 4.8.2-19ubuntu1)
configuration: --arch=amd64 --disable-stripping --enable-avresample --enable-pthreads --enable-runtime-cpudetect --extra-version='7:1.2.6-1~trusty1' --libdir=/usr/lib/x86_64-linux-gnu --prefix=/usr --enable-bzlib --enable-libdc1394 --enable-libfreetype --enable-frei0r --enable-gnutls --enable-libgsm --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libopencv --enable-libopenjpeg --enable-libopus --enable-libpulse --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-vaapi --enable-vdpau --enable-libvorbis --enable-libvpx --enable-zlib --enable-gpl --enable-postproc --enable-libcdio --enable-x11grab --enable-libx264 --shlibdir=/usr/lib/x86_64-linux-gnu --enable-shared --disable-static
avcodec configuration: --arch=amd64 --disable-stripping --enable-avresample --enable-pthreads --enable-runtime-cpudetect --extra-version='7:1.2.6-1~trusty1' --libdir=/usr/lib/x86_64-linux-gnu --prefix=/usr --enable-bzlib --enable-libdc1394 --enable-libfreetype --enable-frei0r --enable-gnutls --enable-libgsm --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libopencv --enable-libopenjpeg --enable-libopus --enable-libpulse --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-vaapi --enable-vdpau --enable-libvorbis --enable-libvpx --enable-zlib --enable-gpl --enable-postproc --enable-libcdio --enable-x11grab --enable-libx264 --shlibdir=/usr/lib/x86_64-linux-gnu --enable-shared --disable-static --enable-version3 --enable-libopencore-amrnb --enable-libopencore-amrwb --enable-libvo-aacenc --enable-libvo-amrwbenc
libavutil 52. 18.100 / 52. 18.100
libavcodec 54. 92.100 / 54. 92.100
libavformat 54. 63.104 / 54. 63.104
libavdevice 53. 5.103 / 53. 5.103
libavfilter 3. 42.103 / 3. 42.103
libswscale 2. 2.100 / 2. 2.100
libswresample 0. 17.102 / 0. 17.102
libpostproc 52. 2.100 / 52. 2.100
[mp3 @ 0xec8480] max_analyze_duration 5000000 reached at 5015510 microseconds
[mp3 @ 0xec8480] Estimating duration from bitrate, this may be inaccurate
Input #0, mp3, from '01.MP3':
Metadata:
TLEN : 396016
title : Track 01
track : 1
artist : Artist
genre : genre
album : Quallity_Test_MP3PRO
Duration: 00:06:36.23, start: 0.000000, bitrate: 80 kb/s
Stream #0:0: Audio: mp3, 22050 Hz, stereo, s16p, 80 kb/s
At least one output file must be specified
1.) Jak 22050hz
2.) Jak nastavim ffmpeg aby hrál a nekonvertoval abych zkusil kvalitu ?
Ale robiť tu z tohoto portálu distribučný uzol uzavreného SW krátko po zmene majiteľov portálu?Jak se tedy stavíš k dotazům na různé uzavřené formáty, na wine a na uzavřený hardware?
Stalo sa s týmto portálom niečo že zrazu mení zameranie na distribúciu uzavretých riešení?Podle mě byl vždycky zaměřen na distribuci nějakých řešení. Otevřená byla sice preferována, ale když to nešlo jinak, tak i ta uzavřená.
Ono šlo o kvalitu(nizká kvalita) a paměť. média už nejsou co dřív. již není 600mb hafo místa , dnes to je 6Tb takže mp3pro není potřeba . Když mp3 tak v 320.
Vlastním ale |Thomson PDP 2099R| a nějaké audia v tomto formátu. Chci proto stále mít možnost je v budoucnu přehrát bez vázanosti na widle. Proto jsem sháněl tu knihovnu.
Vlastním ale |Thomson PDP 2099R| a nějaké audia v tomto formátu. Chci proto stále mít možnost je v budoucnu přehrát bez vázanosti na widle. Proto jsem sháněl tu knihovnu.Sony, Sharp, Panasonic a ATRAC, úplně stejný problém. Prostě byl vůl kdo to koupil a chtěl do budoucna nevázanost na cokoliv (třeba platformu). A já byl debil že jsem kdy koupil kartu od nVidie. Naprosto stejné problémy.
Name : libmp3PRO License : distributable Vendor : Coding Technologies GmbH URL : http://www.mp3PROzone.com Summary : XMMS input plugin to play mp3PRO files and streams.
Ďalší naiva čo sa splieha že má na základe jednostrannej zmuvy zdarma nárok na doživotné využívanieJak se to liší od GPL? Ta není jednostranná? Nebo co?uzavretéhoproduktu.
Mimochodom ten formát celkom nevymrel, je totiž základom formátu aac - nejde o slepú uličku, ale o medzikrok medzi mp3 a aac.Jen bych si dovolil doplnit tento blábol: Nejde o žádný mezikrok, spektrální pásmová replikace (resp. tahle implementace) byla vyvinuta švédskou společností Coding Technologies. Jde o to že se přenáší polovina pásma pomocí konvenčního audio formátu (MPEG Layer-I/III, AAC, dokonce to má myslím implementované Microsoft ve WMA a teoreticky to jde naroubovat úplně na cokoliv) a druhá polovina se z nich replikuje a pomocí dodatečných dat ve streamu doupravuje do finální podoby (vim o tom že je tam tvar spektrální obálky horního pásma, nějaké data pro stereo aby nedocházelo k disonanci, atd.). A ty data jsou právě problém. SBR jako taková se stala součástí standardu (HE-AAC) a má svou otevřenou implementaci i v libavcodecu (libavcodec/sbrdsp.[c/h], aacsbr.[c/h] + jsou tam i nějaké platformně závislé data aby to bylo rychlé) jenže způsob jak se dostat k těm dodatečným datům je právě problém (aacsbrdata.h, aacsbr_tablegen.h - jsou tam všelijaké tabulky). U proprietárního, nepopsaného, uzavřeného, licencovaného a především mrtvého formátu jako MP3PRO především. Bez nich je to pouze klasická MPEG-1 Layer III nahrávka ořezaná do poloviny své původní vzorkovací velikosti. Takže klasické CD o 44.1kHz končí někde u 10kHz. Co se FFMPEGu týče, tak všelijaké dávno vymřelé formáty implementují z důvodu kompletnosti (jinak by se k nim v budoucnu už asi ani nebylo jak dostat), jenže když ty data nejsou nikde k dispozici těžko se implementuje. Řekl bych že i lidi co na tom dělali a měli k nim přístup už pro ty firmy dávno nepracují, ale jestli to má furt někdo licencované tak je to dost problém. Je prostě potřeba čekat než ta firma chcípne (a jestli to drží Dolby, tak to ještě bude chvilku trvat). Naprosto stejný problém byl i u HA-AAC nebo nechvalně známého ATRACu od Sony. Prostě jde o technologie, které neměly jiný účel než držet své zákazníky jako rukojmí. O důvod víc se takovým hajzlům vyhýbat a držet se otevřených standardů.
jen detail, je to polovina ale 22kHz...Polovina vzorkovací frekvence 44.1kHz je skutečně 22.05kHz, ale podle jistého teorému jí přeneseš pouze do výšky poloviny frekvence (viz), takže 11025Hz maximální přenesená frekvence, což je taky ± to co mu hraje.
rozhodne souhlas, ale toto vlakne neni o tom co vybrat za vhodnej format, ale pokud uz nekdo neco takoveho ma a chce to prehrat/prevest, pripadne ma HW s danou podporou...Bohužel no, blbá volba. Takových už bylo.
Ale robiť z tohoto portálu reklamu na zastaralé uzavreté riešenia, tak to sa muselo niečo strašné zmeniť na tomto portáli.Nic se nezměnilo, je to tu tak pořád.
Nalezeno : http://www.rarewares.org/rrw/ctmp3pro.php
Tiskni
Sdílej: