Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
sudo apt-get install dovecot-imapd dovecot-pop3d
Ahoj, asi si nerozumime, mam nainstalovane vsechny potrebne balicky k postfixu, dovecotu. ipsconfig aktualizovany, ale v rozhrani mohu zakladat emaily, apod, ale jelikoz jsem pri instalaci (pouzil jsem rozsirenou volbu) odmitnul konfiguraci sluzeb smtp takl ispconfig proste maily neresi, ted bych chtel dodatecne povolit sluzby kolem SMTP tak abych nemusel cely ispconfig instalovat znovu a prisel tim (asi) i o soucasnou konfiguraci virtualhostu.
Max
Ano i ne, nastavíš a jedeš s tím, že nesmíš dělat moc změny.Ale to nikdy nevíš předem. Já jsem dostal do ruky triviální use case, mám instalaci ISPConfig, kterou sdílejí dva dříve spřátelené subjekty pro hosting zákazníků jednoho i druhého. Jednoho dne je potřeba se bez větších škod rozloučit a rozdělit databázi na dvě, docela jsem zvědavý, jak bys to vyřešil.
Pak existuje alternativa, značně silně placená, v podobě iRedMail, což ve free verzi je nic moc použitelné, v placené verzi to vypadá silně nabušeně, ale stále platí, že je to all-in-one universální řešení, které nemusí někomu vyhovovat.Pak existuje ještě alternativa žádný takový software nepoužít. Uvažoval jsem nad tím, že si napíšu vlastní, ale s čistým návrhem a primárně ovládaný z příkazové řádky a teprve sekundárně po webu.
Mno, já jsem proti němu také trochu skeptický, ale zvládá toho fakt kupu včetně replikací, multiserveru a dalších věcí.Jen do prvního problému nebo změny. K čemu je mi nějaká replikace, když z ní nejsem spolehlivě schopný obnovit provoz, to snad radši klasické denní zálohy a v případě problémů oznámení, že si mají všichni pohlídat komunikaci z toho dne.
Už to dávno není nějaké malé klikátko, takže jistá úroveň složitosti s tím jít musí :-/.Je to typický případ nejhoršího bastleného paskvilu. Začne to jako jednoduchý frontend s pár integračními skripty, skončí to jako frontend prorostlý do backendu, který je absolutně nespravovatelný. Na ábíčku si lidi stěžovali na absenci toolů k opravě některých novějších filesystémů, ale to není nic proti tomu, když už ti nejsou k ničemu ani vyzálohovaná data, protože je prostě neumíš vrátit zpět do provozu.
Je to přesně jak píšete, docela by mě zajímalo jestli v tom manuálu něco k tomuto najdete. Díky Max.
PS: jediná chyba na kráse ispconfigu je, že to je nad mysql, žádný ldap :-/Druhá chyba na kráse je, že je to hrozný shit.
Tiskni
Sdílej: