Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tak jsem jako první pokus nasadil spamassassin, který spamy v základním nastavení markuje velmi dobře, nicméně bych rád znal četnost toho spamu.
Našel jsem zajímavý nástroj Mailgraph, který "bezproblémů" detekuje příchozí zpávy a počítá je správně. Odchozí taky detekuje ale zdá se mi, že je počítá špatně (třeba každou druhou) stejně tak bounced zprávy.
Mailgraph evidentně pročítá maillog a na základě nějakých řetězců sčítá ony sledované zprávy. Nástroj sem nasadil proto, aby mi sčítal zprávy označené jako SPAM nicméně to nedělá.
do /var/log/mailog (Centos 6,5) mi spamd zapisuje v případě označení spamu řádku
Sun Jun 7 21:06:52 2015 [2326] info: spamd: identified spam (1000.1/5.0) for vmail:501 in 0.2 seconds, 1447 bytes./usr/sbin/mailgraph by měl být script, který zpracovává onen maillog. Ve zdrojáku se domnívám, že spamd načítají následující řádky
<------>elsif($prog eq 'spamd') {
<------><------>if($text =~ /^(?:spamd: )?identified spam/) {
<------><------><------>event($time, 'spam');
Z toho je patrný, že se to úplně neshoduje s tím co by měl hledat v maillogu. Zkoušel jsem to změnit na
<------>elsif($prog eq 'spamd') {
<------><------>if($text =~ /^spamd: identified spam/) {
<------><------><------>event($time, 'spam');
ale přesto to nepočítá.
Neřešil někdo podobný problém? máte zkušenosti s Mailgraphem v1.14? Testovali jste, zda to počítá správně?
Děkuji za jakékoliv info ohledně tohoto nástroje.
--------------------- Amavisd-new Begin ------------------------
203 Total messages scanned ------------------ 100.00%
31.461M Total bytes scanned 32,989,197
======== ==================================================
50 Blocked --------------------------------- 24.63%
50 Spam blocked 24.63%
153 Passed ---------------------------------- 75.37%
3 Bad header passed 1.48%
150 Clean passed 73.89%
======== ==================================================
takovýto výpis mi generuje logwatch, to by ti nestačilo?
Tiskni
Sdílej: