Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
1) Levný(3tis jsou max- vím, není to moc, ale je můj první. Později, až bych se s tím seznámil, tak bych koupil lepšíKup si lepsi rovnou nebo tenhle z druhe ruky. Na tom neni co k seznamovani, proste je tam klikaci graficka nadstavba. Kazdej vyrobce ma jinou a kazda te nasere jinym zpusobem, protoze by jsi cekal ze to co od toho cekas pujde a ono to nejde, to co slo u jednoho vyrobce nejde u druheho a naopak. Pak stravis nekolik noci hledanim na internetu a pukusama a nakonec mas i ten srac za 10k chut rozmlatit. Zalezi co od toho cekas, pokud tam chces nacpat data, obcas na ne sahnout + nejakou multimedialni funkci je to OK. Pokud od toho cekas nejaky linux na kterem se neco naucis, budes delat pokusy tak na to zapomen kup si mini/mircoATX desku ne ktere je i vice SATA konektoru a muzes si hrat.
ip neigh
.
Tiskni
Sdílej: