Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Řešení dotazu:
Jistě to lze změnit použitím normálního souborového manažera (Dolphin, Krusader) místo odpadu typu Nautilus. 
Samozřejmě. Protože řadit soubory slepě podle locale je nesmysl. Někdo chce řadit adresáře před soubory, někdo chce mít naopak adresáře a soubory prokládané, někdo chce soubory začínající tečkou řazené na konci/začátku, někdo má rád jména začínající velkými písmeny před jmény začínajícími malými písmeny a někdo je chce naopak vidět prokládaně.
To všechno je věc osobní volby, téměř ortogonální k nastavení locale.
LC_COLLATE. Pravděpodobně ji máš nastavenou na češtinu a řazení, které vidíš, je „správné“ české řazení. Po té, co mě tohle několikrát vypeklo, jsem to měl chvíli na en_US.UTF-8 a pak jsem to přepnul na C, což je syrové „počítačové“ řazení opravdu podle hodnot bajtů.
Osobně bych preferoval C s ignorováním velikosti písmen, ale žádné takové jsem nenašel a jsem moc líný si ho napsat.
Urcite veci by se proste radeji prekladat nemely.
Takze vyreseno a diky.
sice !! uz jsou pred A a .hidden soubory jsou na konci, ale stale to radi podle case sensitive. Cize male pismena jsou na konci, takze je treba ABCXcde. No maras. Navic jsem si vsiml, ze nektere adresare se mi presto radi podivne. V terminalu mam !!Neco a !Ahoj ale ve filemanageru mam !Ahoj a potom !!Neco, proste si to dela co chce
Jinak je fakt, ze treba krusader radi vyborne. Kdyz pouziju nejaky jiny filemanager, neprijdu o nejake ficury jako treba automaticke mountovani virtualniho filesystemu u souboru, ktere jsou na SMB disku?
ja prave ten panel vlevo miluju. Na win jsem ho mival vpravo. Pri dnesnich uchylnych displejich na NB je to skoro nutnost, jinak by z plochy na vysku nic nezustalo.
Otazkou pak zustava, jestli ma smysl instalovat Xfce, kdyz si z toho doplnky udelam temer unity
Jediny FM co jsem postrehl, ze to radi nejak logicky, je krusader. A ten zase neumi vypadat jako nautilus, cize zobrazovat v panelu slozky jako ikony s nahledy, misto tabulkoveho vypisu ala MC.
Tiskni
Sdílej: