V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Actions=NewAnonymWindow;MojeFunkce1;MojeFunkce2;
Na řádku 115 je pak přesný název dané akce z řádku 113, na 116 je název, pod kterým se bude ta možnost v tom menu po kliknutí pravým myšítkem zobrazovat a 117 příkaz co se má vykonat.
neboli Vivaldi dokazal vzkrisit starou dobrou Operu mnohonasobne lepe :)Bohužel nemohu souhlasit. Klíčovou aplikací, která je součástí původní Opery je pro mne mailový klient. Jo, pokud bude do Vivaldi implementován, ok. Bez něj pro mě nemá smysl vůbec. Před dvěma lety přislíbili že bude, ale zatím kde nic tu nic.
vyprseli certifikaty tak i ty stranky co by jinak bezproblemu sli, tak diky https only uz nejdou... pod Windows to vyresila Opera ASA tim ze vydala pres par mesicema Opera 12.18 kde prave a v podstate jen, obnovila certifikaty... ale Windows nepouzivam, takze sem ji jen zkusebne hodil pres Wine a overil ze opravdu to https co mi v 12.16/Linux nechodilo v 12.18/wine chodi...S timto jsem pred casem taky bojoval. Vyresil jsem to tak, ze jsem prekopiroval z windows opery 12.18 soubory:
Že otevřu list a musím někam klikat. Do adresního řádkuBlbost, ja otevru novy list a muzu rovnou zacit psat, tzn focus automaticky (a logicky) dostava adresni radek
Že zavírám panely a pořád mi to skáče na první panelBlbost, me to skace presne tak jako sem si v Nastaveni/Listy nastavim moznosti "Aktivace pri zavreni Listu", tedy "Posledne pouzity list" ;)
nemůžu pozavírat řadu panelů pár klikyBlbost, kdyz chci zavrit 10 listu, tak je oznacim levou mysi (klasicky, +shift souvisle, +ctrl individualne) a v menu prave mysi vyberu "Zavrit 10 listu" nebo naopak "Zavrit 90 nevybranych listu"...(nebo jinou fukci kterou lze s oznacenejma listama provadet)
je tam na to funkce, ale kdo o to ku*va stojí, hledat někde v menu zavírání panelů nalevo, nebo napravo?slusne se tomu rika, "nebejt zmrd" a nastavit si volbu kterou chci, misto toho aby se "moje" volba mela stat abslolutni pravdou celeho vesmiru... ;) anem kazdej clovek ma jine pozadavky, pokud mu dela problem si je individualne nastavit, asi nema neni adeptem pro pouzivani prolizece/programu pro narocnejsi uzivatele...
Třeba blbá editace záložky, to je porod. Do složky v panelu záložek nepřidáš záložku sunutím, ale jedině přes spodní odkaz přidat záložku.Blbost, chytnu aktualni adresu za ikonu a posunu na panel... pokud mysli panel(postrani), myslis listu(horni) tak tam to jde take pridat posunutim na radek slozky
Chceš smazat záložku? u FF pravý klik, smazat, hotovo. U vivaldi jedině přes správce záložek - 10kliků?Blbost, pravy klik, smazat, hotovo... pripadne levej klik(ci najet sipkama) a klavesa delete...
Ty dialogové okna při pravém kliku jsou prostě plné pi*ovin které nepoužiju za 10 let ani jednouopet, maji tedy tve potreby povazovat za absolutne primarni a potreby lidi celeho vesmiru? me naopak vyhovuje ze je v contextovem menu vice moznosti kde si kazdy vybere ty sve ;)
Přitom by stačilo, kdyby okopírovali FF.to je pochopitelnej nazor uzivatele FF, pro me je to ale absolutne neprijatelne, jestli neco okopirovat tak Opera <=12 ktera je jednak duchovnim predchudcem Vivaldi a zaroven je to prohlizec co mel od "pocatku internetu" nejvice moznosti nastaveni, nejvice schopnosti ovladani, nejvice a nejlepsich nativnich funkcni a dalsich mnoho bezkonkurencnich nej ;)
Ted to že u FF si panely drží šířku a pak se rolují "za roh". Takže kdyžý mám 20 panelů a malý monitor, pořád vidím nadpis panelu. U vivaldi ale i opery vidím jakéji mini čtverečky. Kdybych jich otevřel 100 tak to budou už jen pixely, ne?to je take vec nazoru, me to ze FF dava dalsi listy za roh a musim jak debil listovat do stran prijda postavene na hlavu, a OPRAVDU te chci videt jak listujes tech 100 listu ve FF do stran tema pidi sipickamaTO je taky na hovno a použitelnosti to nepřidá.
kdyz bude FF podporovat mereni sili tveho prdu, ma takovou kravinu snad implementovat Vivaldi aby si nemel blbe kecy? ;)Tak ono je to spis naopak, FF toho v zakladu moc nema, ale co ma, to funguje. Naopak Vivaldi ma mereni sily prdu, aby tim zamaskoval, ze ma nefunkcni i hloupou listu zalozek, ktera je s nami v prohlizecich tak 15 let a je tedy pomerne velka sance ze ji potencialni user bude chtit. Stejne tak bys mohl rict, az nekdo z vivaldi vynda adresni radek, ze je vlastne super napad, ho ovladat z konzole, kdyz tam stejne porad jsi. To je proste ta tvoje demagogie. Ja neflejmuju jak je vivaldi na hovno prohlizec, to ty flejmujes, jak je bezchybny a dokonaly a vsechny ostatni stoji za hovno, protoze nepochopily genialitu chyb ve vivaldi.
skrolovani tabu je ujetost Firefoxu, jinej prohlizec to nemel, takze to neni zadnej mainstream fce...Vzhledem k tomu ze jeste stale je FF druhy nejpouzivanejsi prohlizec, tak je to funkce, kterou i kdyz treba z donuceni, pouziva znacna cast lidi. Takze opet, mit v prohlizeci podporu mereni prdu, nabidky o 20 polozkach na nastaveni kazdeho prdu, ale nedat tam moznost scrollovat taby je od autoru IMHO hloupost, nebo lenost. Jeste to muze byt znak pohrdani. Ve smyslu - se*eme na to, co dela firefox, protoze je nam trnem v oku, jak to tam vsechno skvele funguje
FF toho v zakladu moc nema [...] jak to tam vsechno skvele fungujekdyz toho moc nema, tak by to mohlo fungovat skvele, ale to ze od nej uzivatele odchazej a i ty na nej nadavas a hledas kam jinam, tak to asi tak skvele nefunguje....
Vivaldi v Xfce je integrovano slusne, pod panelem Xfce mam rovnou usi Vivaldi (tedy bez titulku okna, bez menu)...Ano tak to mam i v unity. Ale zkus si prendat usi na bok. Tak po nich zustane prazdne misto. (proste zase jeden nedodelek
sudo apt install vivaldi-snapshot
Opera<=12 byl powerusery povazovan za nejlepsi prohlizec vsech dob na vsech platformach, prave diky moznostem, UI/UX... tvoje blbe kecy na tom nic nezmenej :)Na Winech byl nejlepší prohlížeč vůbec FF. Tedy dokud nepřišel Chrome, který postupně válcuje všechno, co mu přijde do cesty (až na ty schizofreniky, co nechtějí být mainstream nebo mají pocit, že jim Chrome bude číst poštu, nah).
< Na Winech byl nejlepší prohlížeč vůbec FF.to je vec nazoru, FF byl vzdy vetsi, neohrabanejsi, s malo moznosti uprav UI, malo moznosti nastaveni, minimum/zadne schopnosti bez instalaci hromadu doplnku... naproti tomu Opera mela v ~10MB brutalne rychle UI, brutalne rychle jadro co zvladalo HTML a CSS standardy a prochazeli Acid testama s prehledem a velkym naskokem, vynikajici email klient kombinovany s RSS cteckou, stackovani tabu, gesta mysi, inteligentni zoom, snadne prepinani zobrazeni obrazku, pripravene volby pro online/live upravy webu ci nativni pouziti vlastniho CSS pro stranky, postrani panel se zalozky+okna+poznamky+mail/rss+stahovani+historie+hledani+seznam_odkazy_na_cele_strance+uzivatelem_pridane_webove_panely, poznamky do kterych jde pridavat text ze stranek pres contextmenu, moznot oznacit vnitrni cast textu odkazu, nahledy tabu (pri najeti mysi na ucho, nebo natazenim tab panelu primo zobrazovat miniatury/nahledy vsem otevrenym listup najednou, moznost snadno vratit zavrene panely, zavrene okna (vracene vcetne historie zpet na kazdem listu), jednoklavesove zkratky, klavesova navigace po odkazech na strance (ctrl+up/down), pamatujici si obsahy textboxu pri zpet/vpred, moznost pridat vyhledavac na strance v hledacim policku pravou mysi, pri oznaceni textu v menu prave mysi dostupny seznam vsech vyhledavacu, dragonfly - nastroje pro vyvojare, moznost mit vice (a prepinat se mezi nima) seznamu uzivatelem definovanych klavesovych zkratek a/nebo nastaveni panelu, rychle volbu individualni pro kazdou stranky (on/off pro scripty/animace/pluginy/susenky/proxy), nativni blokovani obsahu(selektivnich objektu podle uzivatele), pri pristupu stranky v rezimu offline dotaz jestli se ma prepnout do online(misto jen zobrazeni error stranky jako ff), atd...atd..
Tiskni
Sdílej: