Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).
Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.
Byla vydána nová verze 4.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.
Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je
… více »Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.
Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Tak jelikoz tak trochu delam v oboru tak zkusim odpovedet. Vytvaret si eshop na necem jako je drupal (spis joomla ta ma pomerne dobrej plugin) je dle meho nazoru blbost. Nerikam ze to neni moznost ale ve vysledku je to za trest a peklo.
Takze zbyva reseni napsat si sam, pouzit neco predpripraveneho (opencart, magento) a nebo si to nekde nechat pronajmout. Napsat si sam se obecne nemuze vyplatit, pokud se bavime o firme ktera nepotrebuje uplne silenosti a zaroven to neplanuje nejak dal monetizovat.
Pouziti neceho jako jen opencart nebo magento se prilis nelisi od varianty drupalu a par pluginu. Stim rozdilem ze je to znacne pripravenejsi na dany ucel takze pro specificke pripady si to dokazu predstavit jako moznost (nase zkusenost je ze je to znacne svazujici a pomale).
Pronajem anebo obecne to nechat na nejaky externi produkt je v tomto smeru asi idealni reseni. Problem je s vyberem platformy. To je neco s cim se radi tezko. Dneska existuje bezpocet firem co eshopy nabizeji. At uz formou vlastniho eshopu, nebo zapojeni do katalogu (neco na zpusob amazon).
Jelikoz se tazatel nepta na samotne reseni (coz jsem rad), ale pta se na vyhody nevyhody jednotlivych reseni, tak ma odpoved je ze pro u vlastniho reseni je zadne.
Poznáte nejaké za alebo proti pre jednu resp. druhú možnosť?U toho webareal (a podobných) podle mě nebudeš mít technický ani legální přístup ke zdrojáku. Takže:
Radšej by som to hodil na klasický hosting a použil napr. drupal.Já bych to radši hostoval na vlastní VPS, opět protože když chce člověk něco změnit v nastavení, tak má u hostingu problém. A místo drupalu bych teda radši něco, co je e-shop a jsou pro to third-party moduly - takže si třeba platební bránu a EET (!) nebudeš muset implementovat sám.
Tiskni
Sdílej: