Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
C++ selhalo? Tak proč je tak oblíbené? Zeptejte se B. Eckela nebo M. Viriuse, co si o tom myslí.
Je pravda, že C++ vzniklo evolučně a jeho syntaxe je místy až trapná, ale nikdo vás nenutí používat všechno co C++ nabízí. Pokud to umíte, můžete psát rychlé, robustní a čitelné programy. Pokud ne, napíšete prasárnu třeba i v Pythonu.
STL i C++ má vypadat všude stejně, od toho ten standart je. Že tomu tak někdy není, nesvalujte na jazyk, je to bug v překladači/knihovně. Pokud nebudete zabíhat do obskurních detailů, bude vám to vždy fungovat.
Nevíte jaká je krása po letech vynuceného programování v C (zčásti dokonce K&R), dlouhých nocí strávených hledáním chyb v přetečení, automatickém přetypování, vedlejších efektů v makrech a podobných lahůdek moci konečně používat elegantní spojování řetězců, iostreams, standartní šablony pro všechno možné, exceptions atd... a to se zcela zanedbatelnou ztrátou rychlosti, zato se značným poklesem nákladů za údržbu.
Sám často používám Python, zejména pokud chci mít něco rychle, ale C++ považuji za bezpečně nejuniverzálnější jazyk pro jakékoliv projekty.
f = file('myfile', 'w') f.writelines(["hello world #%d!\n" % i for i in range(7)]) f.close()
Tiskni
Sdílej: