abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (25%)
     (20%)
     (5%)
     (0%)
     (0%)
     (10%)
     (0%)
     (40%)
    Celkem 20 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 17:26
    Rozcestník

    Dotaz: Pračka na SPAM

    17.8.2017 10:37 MaVac | skóre: 7
    Pračka na SPAM
    Přečteno: 875×
    Ne, nepokecal jsem si tričko lančmítem :-) spíš mně napadlo, jak řešit SPAM z uživatelského hlediska. Nepotřebuju stavět nějaký veřejný (SMTP) mailserver, nemám miliony uživatelů, nejsem admin.
    Mám akorát svoji doménu hostovanou na pipni.cz, na ní několik schránek a chodí mi tam nárazově hromada SPAMu. Vím že např. na DDOS útoky se používají "pračky" na hraně sítě/ASka (tuším že od Arboru), kam se pošle traffic, který se zanalyzuje a ven vypadne očištěný normální provoz. Šlo by udělat něco podobného s poštou? Tedy například přesměrovat všechny maily na jednu schránku takové pračky, tam to něčím zanalyzovat a vyčistit a pak zase rozdělit do schránek? Třeba je to blbost, ale jak takovou věc řešit jednoduše?
    Asi bych neměl problém rozchodit tohle třeba na nějakým VPSku, ale potřeboval bych trochu postrčit kterým směrem se ubírat.
    Moc se mi nechce stavět úplně vlastní mailserver, protože si nejsem jistý, že bych ho byl schopný provozovat, ochránit a podobně, to bych laskavě nechal na někom, kdo se tím živí (já vím, i tak to nemusí být záruka kvality, konkrétně zrovna na pipni.cz :-) ), ale zároveň mně obtěžuje několik desítek SAPMů denně...
    Zjednodušeně bych potřeboval něco takového:
    jméno@domena.net -> (možná) domenovy_kos@domena.net -> "pračka SPAMu" -> jméno-clean@domena.net -> IMAP klient / webmail / etc.

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 17.8.2017 10:56 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Jakmile se mail doručí do doménového koše (nebo jakékoliv další schránky), tak už nezjistíš, komu měl původně jít. Adresa příjemce může být všelijaká, nebo chybět (slepá kopie). Při prvním doručení máš ještě hlavičku Delivered-To, ale pochybuju, že by to přežilo další doručení.

    Co popisuješ se dělá při doručování mailu, ale ještě před vlastním doručením, kdy mailserver má k dispozici obálku, tedy skutečnou informaci o tom, do které schránky ten mail má jít.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    cezz avatar 17.8.2017 11:06 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Neuvazoval si nad niecim ako Rackspace Mail? Za $2 mesacne to mas bez starosti a nemusis platit VPS. Do urciteho poctu schranok sa to celkom oplati. (v porovnani s VPS) Google ma svoj Gsuite a vobec tych sluzieb je vela.

    Alternativne mozes pouzit nieco ako isbg. Teoreticky to mozes nechat bezat na RaspberryPi niekde doma..
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    17.8.2017 12:26 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Jsem si myslel, že každý doménový registrátor nabízí už při registraci domény každému nějaké svoje řešení na poštu. A že ta jejich řešení mají v sobě vždycky antivir a antispam.

    Předpokládám, že ty antiviry a antispamy jsou určitě nejméně takové úrovni, jako by člověk dosáhl vlastním serverem. Ale o vlastní server se člověk musí starat, na rozdíl od těch jejich řešení.

    Takže já bych se poohlédl tímto směrem.
    17.8.2017 15:45 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Udělat to lze, třeba Centrum.cz takhle používá Virusfree. Ovšem pozor na to, že tyhle „pračky“ potřebují dokázat, jak jsou užitečné, takže blokují co nejvíc e-mailů – kdybyste zahazoval všechny příchozí e-maily, bude výsledek dost podobný, ale s mnohem menší námahou a zadarmo. Jinak tohle řešení se řídí vším možným jen ne obsahem e-mailu, takže e-maily od odesílatele přijímají přímo oni (aby viděli IP adresu klienta a další „důležité“ údaje, které rozhodují o tom, zda e-mail je nebo není spam) a vám pošlou teprve ten zbytek, který jim případně všemi těmi jejich filtry projde.
    18.8.2017 06:58 iwk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Toto http://www.junkemailfilter.com/spam/ je taka sluzba, web vyzera ako z 90-tych rokov.
    18.8.2017 12:48 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    v jedné pro mne z nejrespektovanějších knih "Routing in Internet" pan Huitema v době kdy byl předseda Internet Architecture Bord napsal v části, kde se věnuje jednomu ze základních principů - End-to-End Argumentu:
    One can also use it to demonstrate that intermediate translations of electronic mail (E-mail) messages are generaly a bad idea because they will remove information that the end system will never be able to reconstruct.
    Posouzení mailu se typiscky děje na přijímacích serverech, které mají na stratost schránku, samozřejmě může to být tak, že takový systém se s někým poradí o pravděpodobnostech toho, že konkrétní mail je SPAM.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.