abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:55 | Humor

    Microsoft poskytl FBI uživatelské šifrovací klíče svého nástroje BitLocker, nutné pro odemčení dat uložených na discích třech počítačů zabavených v rámci federálního vyšetřování. Tento krok je prvním známým případem, kdy Microsoft poskytl klíče BitLockeru orgánům činným v trestním řízení. BitLocker je nástroj pro šifrování celého disku, který je ve Windows defaultně zapnutý. Tato technologie by správně měla bránit komukoli kromě

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    dnes 01:44 | Komunita

    Spotify prostřednictvím svého FOSS fondu rozdělilo 70 000 eur mezi tři open source projekty: FFmpeg obdržel 30 000 eur, Mock Service Worker (MSW) obdržel 15 000 eur a Xiph.Org Foundation obdržela 25 000 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.1. 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.1. 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.1. 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (35%)
    Celkem 595 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 22.1. 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: Pračka na SPAM

    17.8.2017 10:37 MaVac | skóre: 7
    Pračka na SPAM
    Přečteno: 921×
    Ne, nepokecal jsem si tričko lančmítem :-) spíš mně napadlo, jak řešit SPAM z uživatelského hlediska. Nepotřebuju stavět nějaký veřejný (SMTP) mailserver, nemám miliony uživatelů, nejsem admin.
    Mám akorát svoji doménu hostovanou na pipni.cz, na ní několik schránek a chodí mi tam nárazově hromada SPAMu. Vím že např. na DDOS útoky se používají "pračky" na hraně sítě/ASka (tuším že od Arboru), kam se pošle traffic, který se zanalyzuje a ven vypadne očištěný normální provoz. Šlo by udělat něco podobného s poštou? Tedy například přesměrovat všechny maily na jednu schránku takové pračky, tam to něčím zanalyzovat a vyčistit a pak zase rozdělit do schránek? Třeba je to blbost, ale jak takovou věc řešit jednoduše?
    Asi bych neměl problém rozchodit tohle třeba na nějakým VPSku, ale potřeboval bych trochu postrčit kterým směrem se ubírat.
    Moc se mi nechce stavět úplně vlastní mailserver, protože si nejsem jistý, že bych ho byl schopný provozovat, ochránit a podobně, to bych laskavě nechal na někom, kdo se tím živí (já vím, i tak to nemusí být záruka kvality, konkrétně zrovna na pipni.cz :-) ), ale zároveň mně obtěžuje několik desítek SAPMů denně...
    Zjednodušeně bych potřeboval něco takového:
    jméno@domena.net -> (možná) domenovy_kos@domena.net -> "pračka SPAMu" -> jméno-clean@domena.net -> IMAP klient / webmail / etc.

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 17.8.2017 10:56 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Jakmile se mail doručí do doménového koše (nebo jakékoliv další schránky), tak už nezjistíš, komu měl původně jít. Adresa příjemce může být všelijaká, nebo chybět (slepá kopie). Při prvním doručení máš ještě hlavičku Delivered-To, ale pochybuju, že by to přežilo další doručení.

    Co popisuješ se dělá při doručování mailu, ale ještě před vlastním doručením, kdy mailserver má k dispozici obálku, tedy skutečnou informaci o tom, do které schránky ten mail má jít.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    cezz avatar 17.8.2017 11:06 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Neuvazoval si nad niecim ako Rackspace Mail? Za $2 mesacne to mas bez starosti a nemusis platit VPS. Do urciteho poctu schranok sa to celkom oplati. (v porovnani s VPS) Google ma svoj Gsuite a vobec tych sluzieb je vela.

    Alternativne mozes pouzit nieco ako isbg. Teoreticky to mozes nechat bezat na RaspberryPi niekde doma..
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    17.8.2017 12:26 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Jsem si myslel, že každý doménový registrátor nabízí už při registraci domény každému nějaké svoje řešení na poštu. A že ta jejich řešení mají v sobě vždycky antivir a antispam.

    Předpokládám, že ty antiviry a antispamy jsou určitě nejméně takové úrovni, jako by člověk dosáhl vlastním serverem. Ale o vlastní server se člověk musí starat, na rozdíl od těch jejich řešení.

    Takže já bych se poohlédl tímto směrem.
    17.8.2017 15:45 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Udělat to lze, třeba Centrum.cz takhle používá Virusfree. Ovšem pozor na to, že tyhle „pračky“ potřebují dokázat, jak jsou užitečné, takže blokují co nejvíc e-mailů – kdybyste zahazoval všechny příchozí e-maily, bude výsledek dost podobný, ale s mnohem menší námahou a zadarmo. Jinak tohle řešení se řídí vším možným jen ne obsahem e-mailu, takže e-maily od odesílatele přijímají přímo oni (aby viděli IP adresu klienta a další „důležité“ údaje, které rozhodují o tom, zda e-mail je nebo není spam) a vám pošlou teprve ten zbytek, který jim případně všemi těmi jejich filtry projde.
    18.8.2017 06:58 iwk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    Toto http://www.junkemailfilter.com/spam/ je taka sluzba, web vyzera ako z 90-tych rokov.
    18.8.2017 12:48 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pračka na SPAM
    v jedné pro mne z nejrespektovanějších knih "Routing in Internet" pan Huitema v době kdy byl předseda Internet Architecture Bord napsal v části, kde se věnuje jednomu ze základních principů - End-to-End Argumentu:
    One can also use it to demonstrate that intermediate translations of electronic mail (E-mail) messages are generaly a bad idea because they will remove information that the end system will never be able to reconstruct.
    Posouzení mailu se typiscky děje na přijímacích serverech, které mají na stratost schránku, samozřejmě může to být tak, že takový systém se s někým poradí o pravděpodobnostech toho, že konkrétní mail je SPAM.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.