Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Modem se skládá z venkovní jednotky s anténou a vnitřní jednotky, propojené jsou TP Ethernet kabelem přes který je venkovní jednotka napájená. Rozhraní mezi jednotkami není popsané, není zřejmé, co vše venkovní jednotka dělá a jestli může fungovat samostatně (nejspíš ne).
Kromě funkce routeru (volitelně s NAT) je podle manuálu možné nastavit GRE tunel - což by mohlo řešit můj požadavek řešit - před pár lety jsem dělal na Linuxu GRE tunel proti Microtiku a šlape dobře doteď (teda, musí se udržovat při životě, protože Mikrotik jej po nějaké době nečinnosti uzavře, a paket směrem na Linux už jej pak neaktivuje. Ale na straně Linuxu OK).
Za jednu statickou veřejnou IPv4 chtějí 180 Kč/měsíc (~polovina ceny celého připojení 20Mbps), tak ať se snaží ;)Tak som si to pohľadal pre môj Orange Fibernet: pevná IPv4: aktivácia 31,79 €, mesačne 8,03 €. Radšej to nebudem prerátavať na Kč ;-/ Pánboh zaplať za to, že adresu mám síce dynamickú, ale tú istú už roky.
... Co se ale týče různých operačních módů modemu, tady bych byl opatrný. Bridge se nastavuje jako IPv4 PassThrough ale jsou s tím problémy, další režimy ani nejsou vyzkoušené. My, respektive montážní partner modem předává ve standardním stavu s aktivovaným NATen a Firewallem. Všechny ostatní operační režimy už jsou na riziko uživatele a spíš bych je nedoporučoval používat. Funkčnost v zákazníkově sestavě nemůžeme nijak garantovat. HW je složený z externí a vnitřní jednotky a není možné je od sebe oddělovat a nahrazovat jiným zařízením. Tvoří jeden celek. ...
Tiskni
Sdílej: