OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
file
nezná - ještě můžeš kouknout na začátek hexdumpem), tak se to u moderních šifer zjistit nedá.
Šifra je tak silná, ako je neprelomiteľná jej najhoršia implementácia.To je ale pěkná hloupost, co jste napsal. Libovolnou šifru můžu implementovat tak, že bude vedle ukládat otevřený text – takže ta implementace bude naprosto nepoužitelná a bude prolomená hned v okamžiku zašifrování. Podle vaší bláznivé „teorie“ by to znamenalo, že nemá smysl používat žádnou šifru, protože jsou všechny dávno prolomené.
Takže podľa uniformovaných teda ten oslabený generátor náhodných čísel neoslabil konkrétnu implementáciu.Tomu bílému, co nosí lékaři a ošetřovatelé ve vašem ústavu, se neříká uniforma, ale plášť. A je to právě naopak, než jste si vyblouznil – ten oslabený generátor náhodných čísel oslabil právě jen ty konkrétní implementace, které ho používají. A jak už jsem psal, ten generátor náhodných prvočísel se logicky používal jako generátor klíčů pro asymetrickou kryptografii, to znamená kryptografii, kde se používá dvojice klíčů – soukromý a veřejný. AES je symetrická šifra, tj. používá se tam jeden klíč pro šifrování a dešifrování a generátor prvočísel tam opravdu nepotřebujete. Ale stejně je na vás spoleh. Vymyslíte nějaký nesmysl, a když někdo poukáže na fakta a ten nesmysl vám vyvrátí, přijdete s obhajobou postavenou na ještě větším nesmyslu.
Tiskni
Sdílej: