Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
pouzivam Zoner software. V něm jsem vždycky schopný zkomprimovat obrázek pod 100 Kb.Věř tomu nebo ne, to je přesně task který zvládá ImageMagick pro snad všechny formáty, které umí Zoner, kromě privátního Zoner formátu.
V něm jsem vždycky schopný zkomprimovat obrázek pod 100 Kb.
Ale vždyť on řekl co potřebuje, snížit velikost obrázku pod 100kbTo je ľahké:
convert -crop 1x1+0+0 input.jpg output.jpgNa každú otázku existuje jasná, správna a nepoužiteľná odpoveď. Asi si z toho urobím patičku.
To je řeč o funkci Zoner Photo Studia Uložit JPEG pro Web?
Pak tu do fóra vysvětlím, jak to funguje.
V parametrech zadání je velikost výsledného souboru a dále minimální a maximální povolená komprese JPEG. Výchozí hodnoty jsou 100 KB a kvalita JPEG komprese 20-100. ZPS pak zkouší iterativně uložit soubor tak, aby měl pokud možno přesně tu zadanou velikost.
Samozřejmě, že to není principiálně možné udělat toto pro jakékoliv rozměry obrazu.
kvalita JPEG komprese 20-100
V zájmu duševního zdraví nebohých uživatelů doufám, že "20" v Zoneru znamená něco úplně jiného než "20" v GIMPu.
Takhle dojdete na nejmenší počet kroků ke správné hodnotě kvality.Pod hodnotami 75-80 asi ano, pak bych určitě nedělil dvěma
# v proměnné $file očekávám název převáděného souboru for i in {100..36} do convert input/$file -depth 24 -quality $i output/$i-$file done
mogrify -path converse/ -adaptive-resize 25% -quality 60% *.JPG
Tiskni
Sdílej: