Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Řešení dotazu:
Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena
Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Ano, je to ošklivej plugin, který krom toho vyžaduje ještě instalaci aplikace navíc ... pěknej fůjtajbl.Schválně si na jejich stránkách zkuste vyplnit tiskopis.Fuj chce to po mě instalovat nějaká rozšíření i do FF58.
Ta stránka s olympiádou podporuje pouze prohlížeče podporující DRM, pro uživatele iOS je tam strohé oznámení, že pod jejich OS žádný takový prohlížeč není, takža mají smolíka.kde jsem se chtěl podívat na nějaká videa z olympiádyNeexistuje přímo možnost, jak ten stream sledovat ve VLC? Nevím, ve FF58 mě ČT jede. Sice mě to kickne když pauznu na moc dlouho a nějakej klíč timeoutuje, ale mnohem lepší než ten flash co tam byl ne zas až tak dávno.
Asi stárnu, protože mne všelijaké obcházení špatných řešení (kterých mi přijde víc a víc), dost otravuje.Mají potom alternativní prohlížeče nějaký smysl?Tak je logické, že očesané prohlížeče (třeba od hypotetických NSA backdoorů) tě budou omezovat. To je holt ta cena.
Jo, asi budu nucen to tak nějak vyřešit, když jeden prohlížeč nestačí na vše.Co tedy používat?Můžeš udělat sandbox jen pro firefox pro ten danej hnusnej web. A na zbytek používat bezpečnější alternativu. Já mám taky na recaptcha stránky (teď už bohužel taky abclinuxu, když chci rychle něco okomentovat a jsem línej se přihlašovat) alespoň speciální profil, kde je ta funkce, bez které se recaptcha neobjeví, povolena.
Omlouváme se, ale toto video lze přehrát pouze v prohlížeči s podporou DRM. Použít můžete např. Chrome (od verze 61), Firefox (od verze 55), nebo Opera (od verze 48). V systému iOS bohužel nepodporuje DRM žádný prohlížeč.Kecy, kromě chrome nic. https://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-drm
Obzvlášť ak cena za ten nástroj je stiahnutie zopár MB cez internet, a nejaké drobné miesto na disku.A tady už může být kámen úrazu. Hodně živnostníků umí sice používat web, ale když po nich chce nějaká stránka něco instalovat, tak jsou minimálně vyvedeni z naučeného. No a když to chce stáhnout a nainstalovat ještě nějaký doplňující program, tak už to může být práce pro jejich ajťáka. A to jen proto, že stát má ve své infrastruktuře neskutečný bordel. Pokud vám nevadí, že vás stát nesmyslně okrádá o čas a finance, tak je to vaše věc, mne plýtvání prostředky bude vždycky vadit.
Tiskni
Sdílej: