Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
queue-size 524288a
burst-size 65535, jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000), jestli je to ono, nejsou v nějaké jiné než desítkové soustavě?
mpc volume, ale na ten hlásí mpd error: no mixer
Řešení dotazu:
listen-socket port8080/port /listen-sockets jiným portem NEBO stačí dovnitř přidat jen ten jiný port
port8081/port
V mpd.conf je to (pro mně) ještě složitější. Musím vytvořit ve /var/lib/ nový adresář, např. mpd2 a do něj zkopírovat strukturu z mpd nebo stačí jen přejmenovat soubory (logy) do něj zapisované nebo stačilo by jen upravit hodnoty v audio_output? Je třeba někde měnit uživatele? Když pak vypisuju mpd_play, jak mu určím, které rádio to má být? Je tam toho tolik, co se dá upravit.. Potřeboval bych přítele na telefonu..
k němu druhý initscript/systemd unituCo to je? To už je třetí soubor, ve kterým se dá (má) něco změnit?
Našel jsem v /etc/init.d soubor mpd. Ten bych měl taky zkopírovat->přejmenovat->upravit? Zkusil jsem do něj kouknout, mpd jsem nahradil mpd2. Nahradil jsem to i v nově vytvořeném mpd2.conf. Pak jsem zkoušel klasické povely mpd2 start, restart, atd, ale: příkaz nenalezen.
Tak to jsem asi v pr... Abych udělal rodině radost (máma=Gott+dechna, brácha=country, dcera=popík), budou si muset každej koupit svoje Zero, udělám sendvič a pojedu na každým zvlášť.
Každopádně MOC DĚKUJU za rady i trpělivost, nerad něco vzdávám, ale s mýma všema jazykovýma barierama a Linux negramotností to. Třebas se toho někdo zdatnější chytne, dotáhne to do konce a pověsí někam úplně polopaticvký návod...
Streamovat přes http zkusím, to by mělo být jednoduchý
Myslím, že mpd.conf už jsem docela zvládnul a jsem už STRAŠNĚ blízko výsledku, jen prostě neumím ovládat tu druhou instanci. Jinými slovy neumím přikázat, aby MPC kouklo do toho správného mpd.conf, načetlo ten správný playlist a spustilo NEBO načetlo a spustilo oba. Zakopanej pes bude asi někde v nějakém přepínači, kterej neumím přepnout.
Už jste poznali a omlouvám se za to, nejsem tak Linux-zdatný, starší pán, odchovaný na Windows3.1 a i když se MOC snažím a fakt mě to baví, tak už hodně nedoženu.
mpd /etc/druhy_mpd.conf. Ale už nemám sílu to zkoušet, brzy ráno musim do Kobenky...
>>identifikátor instance je její port na které nasloucháTo byla ta informace! Samozřejmě je v manuálu, četl jsem ji snad 100x, a určitě jste ji tady naznačili, ale blbci se to holt musí říct víckrát. Jen teď nevím, mám sem dát celý podrobný (asi i dlouhý) návod nebo, když už jsem na to přišel já, přijdou na to i jiní?
Jen ještě dlužím info, na čem to zkouším:
(zatím) jednotlivé rádio jede na RPi Zero WH - jen wifi, Raspian Lite = Linux 4.14.34+ #1110 Mon Apr 16 14:51:42 BST 2018 armv6l GNU/Linux
(zatím) dvě rádia jednou na Rpi 3B+, LAN, Raspian = Linux 4.14.34-v7+ #1110 SMP Mon Apr 16 15:18:51 BST 2018 armv7l GNU/Linux
Nevím, co je systed nebo sysv init, takže asi nepoužívám...
DĚKUJU VŠEM ZA NEKONEČNOU TRPĚLIVOST! Určitě se v něčem takovém nešťourám naposled, takže mi, prosím, zachovejte přízeň
Kontrola nic ? "INTALACE"
524288 a 65535 jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000)btw: jde o bajty, prvni je 512KiB druhe je 64KiB (presneji bez 1 bajtu) 1KiB = 1024B
/cesta/k/mpd /cesta/k/configuv kazdym configu mas ruzny music dir a port abys je nemusel po restartu/padu poustet rucne, mel bys mit pro kazdy skript sveho init systemu (oni ti to ostatni spravne pisou abys na to trochu prisel sam.. )
Tiskni
Sdílej: