Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
queue-size 524288a
burst-size 65535, jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000), jestli je to ono, nejsou v nějaké jiné než desítkové soustavě?
mpc volume, ale na ten hlásí mpd error: no mixer
Řešení dotazu:
listen-socket port8080/port /listen-sockets jiným portem NEBO stačí dovnitř přidat jen ten jiný port
port8081/port
V mpd.conf je to (pro mně) ještě složitější. Musím vytvořit ve /var/lib/ nový adresář, např. mpd2 a do něj zkopírovat strukturu z mpd nebo stačí jen přejmenovat soubory (logy) do něj zapisované nebo stačilo by jen upravit hodnoty v audio_output? Je třeba někde měnit uživatele? Když pak vypisuju mpd_play, jak mu určím, které rádio to má být? Je tam toho tolik, co se dá upravit.. Potřeboval bych přítele na telefonu..
k němu druhý initscript/systemd unituCo to je? To už je třetí soubor, ve kterým se dá (má) něco změnit?
Našel jsem v /etc/init.d soubor mpd. Ten bych měl taky zkopírovat->přejmenovat->upravit? Zkusil jsem do něj kouknout, mpd jsem nahradil mpd2. Nahradil jsem to i v nově vytvořeném mpd2.conf. Pak jsem zkoušel klasické povely mpd2 start, restart, atd, ale: příkaz nenalezen.
Tak to jsem asi v pr... Abych udělal rodině radost (máma=Gott+dechna, brácha=country, dcera=popík), budou si muset každej koupit svoje Zero, udělám sendvič a pojedu na každým zvlášť.
Každopádně MOC DĚKUJU za rady i trpělivost, nerad něco vzdávám, ale s mýma všema jazykovýma barierama a Linux negramotností to. Třebas se toho někdo zdatnější chytne, dotáhne to do konce a pověsí někam úplně polopaticvký návod...
Streamovat přes http zkusím, to by mělo být jednoduchý
Myslím, že mpd.conf už jsem docela zvládnul a jsem už STRAŠNĚ blízko výsledku, jen prostě neumím ovládat tu druhou instanci. Jinými slovy neumím přikázat, aby MPC kouklo do toho správného mpd.conf, načetlo ten správný playlist a spustilo NEBO načetlo a spustilo oba. Zakopanej pes bude asi někde v nějakém přepínači, kterej neumím přepnout.
Už jste poznali a omlouvám se za to, nejsem tak Linux-zdatný, starší pán, odchovaný na Windows3.1 a i když se MOC snažím a fakt mě to baví, tak už hodně nedoženu.
mpd /etc/druhy_mpd.conf. Ale už nemám sílu to zkoušet, brzy ráno musim do Kobenky...
>>identifikátor instance je její port na které nasloucháTo byla ta informace! Samozřejmě je v manuálu, četl jsem ji snad 100x, a určitě jste ji tady naznačili, ale blbci se to holt musí říct víckrát. Jen teď nevím, mám sem dát celý podrobný (asi i dlouhý) návod nebo, když už jsem na to přišel já, přijdou na to i jiní?
Jen ještě dlužím info, na čem to zkouším:
(zatím) jednotlivé rádio jede na RPi Zero WH - jen wifi, Raspian Lite = Linux 4.14.34+ #1110 Mon Apr 16 14:51:42 BST 2018 armv6l GNU/Linux
(zatím) dvě rádia jednou na Rpi 3B+, LAN, Raspian = Linux 4.14.34-v7+ #1110 SMP Mon Apr 16 15:18:51 BST 2018 armv7l GNU/Linux
Nevím, co je systed nebo sysv init, takže asi nepoužívám...
DĚKUJU VŠEM ZA NEKONEČNOU TRPĚLIVOST! Určitě se v něčem takovém nešťourám naposled, takže mi, prosím, zachovejte přízeň
Kontrola nic ? "INTALACE"
524288 a 65535 jelikož se na první pohled nejedná o obyčejná čísla (čekal bych třeba 10000)btw: jde o bajty, prvni je 512KiB druhe je 64KiB (presneji bez 1 bajtu) 1KiB = 1024B
/cesta/k/mpd /cesta/k/configuv kazdym configu mas ruzny music dir a port abys je nemusel po restartu/padu poustet rucne, mel bys mit pro kazdy skript sveho init systemu (oni ti to ostatni spravne pisou abys na to trochu prisel sam.. )
Tiskni
Sdílej: