abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:22 | Pozvánky

    Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Dle plánu dnes končí služba Skype. Uživatelé mohou pokračovat v Microsoft Teams.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Pozvánky

    Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 14:22 | IT novinky

    Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    3.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (8%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 527 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 10:06
    Rozcestník

    Dotaz: shell přes webové rozhraní

    2.10.2003 18:23 Jarek God.zilla Šeděnka
    shell přes webové rozhraní
    Přečteno: 174×
    rád bych si napsal jednoduché webové rozhraní pro ovládání serveru. Zajímalo by mě, co lze použít k předávání příkazů shellu a získávání výstupu, případně pokud znáte nějakou zajímavou literaturu na tohle téma. Nechci používat Webmin ani nic podobného, protože se v jejich kódu nevyznám a jenom těžko můžu přidávat další funkce apod.

    Odpovědi

    2.10.2003 18:47 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Co je spatneho na SSH?
    3.10.2003 20:07 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    proti ssh nic nemám a taky ho teď používám, ale pro jednoduché úkoly (připojit/odpojit u dial-up routeru, spouštět/vypínat služby) je zdlouhavé se pokaždé přes Putty (ano, klienti jsou na Windows) pokaždé logovat a spoustet skripty v konzoli - webové rozhraní by na tohle bylo o hodně pohodlnější.
    2.10.2003 19:37 Maud Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    muj nazor je, ma-li byt o byt aspon trochu bezpecne, si napsat daemona beziciho pod rootem a poslouchajiciho na lokalnim socketu (nebo s otevrenou pipou), web rozhrani pak bude predavat to so pises do te pipy daemonovy a ten to bude zpracovavat (treba udela shell a spusti tvuj prikaz nebo vygenrujue nejaky konfigurak podle parametru) a vysledky posle do druhe pipy kterou presmerujes do sveho web browseru. Neni asi problem napsat infrastrukturu toho rozhrani (daemona, cgiscripty) problem bude asi slozite generovani konfiguraku...
    3.10.2003 20:04 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Díky, vypadá to jako dobrý nápad, bohužel ale zatím nemám zkušenosti s programováním pod Linuxem, takže je to na mě moc složité :-/ Možná časem... Uvažoval jsem spíše o něčem jako mod_perl v Apache apod., ale nikdy jsem s ničím podobným nepracoval, tak nevím jak to použít a jak moc nebezpečné to bude.
    4.10.2003 10:13 ApoC
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    V Putty se da nastavit neco jako profil, ne? Zaklikas a jsi ve vnitr, nebo se pletu? Jinak ten tvuj napad s ovladanim pres web ... No ... Podle me by to byla bezpecnostni dira jako vrata
    4.10.2003 10:51 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Navíc (a) budeš to ovládat víceméně z jednoho klienta => spustíš si pageanta (putty ssh-agenta), na desktop si dáš ikonku ,spustit putty s tímto profilem` a jsi nalogovaný na doubleclick (akorát nezapomínej zamykat počíatč, když od něj odcházíš, protože to by byla díra jak prase). (b) potřebuješ to ovládat z řady počítačů => v tom případě se akcím spuštění programu a zadání hesla nevyhneš (jinak by byla autentizace a tím i bezpečnost nulová), takže dáš na web .reg soubor s konfigurací putty, přijdeš, hodíš ho do registru, spustíš putty (může být tamtéž), a loguješ se.
    5.10.2003 01:57 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    není problém v tom, že by to v Putty nefungovalo.. klienti jsou max. 3, ale spustit putty, nalogovat se, spustit pripojovaci skript + pripadne spustit proxy trva vzdycky o hodne dele nez spustit browser a na homepage jenom kliknout na "CONNECT". Pokud omezim pristup na danou stranku jen (htaccess, hlidani IP ve skriptu) z lokalni site a budu vyzadovat heslo, tak mi to jako dira nijak zvlast nepripada. Slo mi hlavne o moznosti reseni, ale vidim ze zadne jednoduche mi tu nikdo nejspis neporadi...
    5.10.2003 02:50 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Spustit nakonfigurované putty a nalogovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Spustit browser s nějakou nastavenou stránkou a autentizovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Nevidím rozdíl. Snad jen v tom, že po nalogování se pomocí putty napíšeš jméno příkazu (šipka nahoru ;-) a enter a můžeš se následně ^D odlogovat nebo okamžitě řešit, když něco nebude fungovat, zatímco v browseru na něco klikneš a pak se divíš...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.