Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ideálně hledám způsob jak přidat poznámku/přílohu rovnou na mailovém serveru. ... Zdá se ale, že snad ani nic takového neexistuje.Na tohle jsem používal procmail - už před čtvrt stoletím. Dnes už se sendmail/procmail jako mailserver nepoužívá, protože současným adminům připadá sendmail příliš složitý na administraci.
A je-li každý mail v nezávislém souboru, co brání jej naeditovat přímo v libovolném editoru? Je problém, že k těm souborům nemáte přístup přes ssh/sftp, ale jen přes nějaký web server?S jednotlivým souborům, kde každý mail je jiný soubor, přítup mám. Ručnímu editu, nebo přidání poznámky jednoduchým skriptem brání to, že velká část emailů je ručně nečitelných a needitovatelných. Proto je lepší způsob, že bych k existujícímu "bordelu" jen přidal další přílohu, kde bych si uložil všechny poznámky k emailu bez toho, abych do něj musel zasahovat. Hledám nějaký nástroj jak to udělat, aby se žádný email nerozbil, jen by přibyla další dobře editovatelná příloha.
Přístup k mailu v surové formě mám i na serveru. Jde mi o to jakým nástrojem k němu přidat/změnit novou přílohu kde budou poznámky.Mělo by jít spíš o to, jestli je to dobrý nápad. Mám rozbitou křitálovou kouli, takže se mi nepovedlo zjistit, co na tom mailserveru používáte, ale třeba takový Dovecot si do jména těch souborů v maildir ukládá nějaké informace (velikost zprávy třeba) a další informace jsou pak uložené v indexech, které jsou uloženy stranou. Editovat takový soubor tudíž není dobrý nápad. Takže když už editovat, doporučuju pomocí IMAPu. Akorát bych se pak vyhýbal POP3, protože změnit zprávu nejde, jde ji jenom smazat a nahrát jinou, která bude pro POP3 nová. S nějakým hotovým řešením vám neporadím, leda byste chtěl programovat - knihovny na práci s maily existují pro spoustu jazyků.
Tiskni
Sdílej: