Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Měl jsem nějakou inkoustovou EPSONku multifunkci. První závada už v záruční době, v servisu po mě chtěli zaplatit kauci, že kdyby to nebyla záruční závada, tak za zjištění stavu. Rozebral a opravil jsem to sám. Neustále v tom zasychal inkoust (tisk tak cca 1× za dva týdny). Drivery byly binární, rozchodit scaner byl celkem dost horor a po updatu opět nešel. Vydržela tisknout asi 2 roky.
Teď mám SAMSUNG SL-C480W (SS257C) laserová barevná multifunkce za 6 000,-, tiskne i scanuje přes síť na první pokus. Kolega má podobnou, jiný typ, a taky bez problémů, dcera má něco podobného taky už dva roky (provozuje to s widlema) a taky bez problémů.Displej mi nepřijde jako až tak zásadní prvek (tiskárnu nastavím jednou a pak už ji budu ovládat přes počítač, ne?).To mi pripomína ďalší problém s tým Samsungom: nastavenie hesla pre WiFi sa dalo urobiť len cez windowsovú aplikáciu, keď bola tá tlačka propojená USB káblom. Na rozumnej tlačiarni by som čakal, že sa to dá urobiť na displeji. Píšem to len preto, že aj v dnešnej dobe je výber tlačiarne zjavne netriválna záležitosť a netreba podceňovať ani také "drobnosti".
Tiskni
Sdílej: