abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.6 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 140. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.90.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.25.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 7.0 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově je postavena je na Debianu 13 (Trixie) a GNOME 48 (Bengaluru). Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    17.9. 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.9. 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    17.9. 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.9. 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (55%)
     (6%)
     (9%)
     (12%)
     (9%)
     (12%)
     (9%)
     (15%)
    Celkem 33 hlasů
     Komentářů: 5, poslední včera 22:30
    Rozcestník

    Dotaz: Pohoda a XML import

    23.1.2019 21:19 Standa | skóre: 21 | blog: Linux prakticky
    Pohoda a XML import
    Přečteno: 818×
    Zdar,

    už druhý den bojuji s importem dat do účetnictví Pohoda (XML produkty dodavatelů). Rozchodil jsem leccos, transfromační šablony, importy zásob a jejcih informací, importy Internetových kategorií, ale nyní potřebuji k jednotlivým zásobám dopsat vazbu na Internetovou kategorii (categoriesType, ne členění, to mi funguje) a to za boha nemohu rozchodit. To jen pro upřesnění, teď obecně:

    existuje nějaký program, kterému dám XSD soubor (konkrétně: https://www.stormware.cz/schema/version_2/stock.xsd) a on mi povolí psát tagy jen na správná místa a ukáže co chybí, případně konkrétně najde chybu v hotovém XML? Nebo mu dám XML, které mi prochází na importu, on z hlavičky vyčte všechny XSD šablony a dále mne povede? Zkusil jsem jich více, ale žádný mi nevyhovuje, resp. neukazuje konkrétně na chyby nebo jen plošně označí dokument za nevalidní a nebo si XSD nedokáže rozklíčovat na jednotlivé části XML dokumentu.

    Už jsem z toho dosti nervózní a tak budu rád za jakoukoliv radu na KVALITNÍ aplikaci, klidně placenou, pro práci s XSD a XML. Výsledné XML generuji, takže nepotřebuji ani tak efektivní XML editor, jako spíše validační část s přesným zaměřením chyby nebo nápovědy jak daný tag zapsat.

    Aktuálně jsem zkusil např. Xmplify, vypadal velice slibně, ale po otevření XML mi chybu nenajde a napovídá jen následující tag namísto reakce na tag, který chci psát. Zkoušel jsem i Visual studio Code a mnoho modulů, bohužel bez jakékoliv funkčnosti až na automatické zavírání tagu. Nakonec jsem sáhl i po command-line nástrojích, zde mi funguje jen nástroj pro transformaci, ale xmlint padá na encoding error a nějakých bytech apod.

    Předem díky za navedení či tip na vhodnou aplikaci.

    Odpovědi

    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 24.1.2019 01:32 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Myslíš něco takového?
    24.1.2019 18:43 Standa | skóre: 21 | blog: Linux prakticky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Ne, tohle vůbec nemyslím. Ten validátor funguje, ale pro jiný účel než potřebuji. V mezičase jsem našel Oxygen XML a ten velice dobře plní základní funkce. Třeba časem najde ještě něco lepšího.
    24.1.2019 22:37 Charon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    A co takhle BaseX ?

    Není to jen nástroj, ale prostředí pro analýzu a zpracování XML.
    25.1.2019 18:51 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Zkoušel jsem ho už několikrát, ale zatím jsem nepochopil, jak se s ním vlastně pracuje. Zkusil jsem založit databázi, ale nikde jsem ji nenašel. Určitě to má uplatnění, ale na úpravu XML mi to připadá takové těžkotonážní.
    25.1.2019 11:04 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Také jsem hledal, ale ze specializovaných editorů jsem našel jen zmíněný Oxygen XML. Z řádkových utilit používám xmllint a XMLStarlet. Často si vystačím s Vimem doplněným o Tidy, případně pro delší texty využiji i HAML.
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    25.1.2019 13:51 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Oxygen XML je patrně nejlepší, co je na trhu. Pokud jsi z Prahy tak zkus zajít na XML Prague což je nejlepší konference o XML široko daleko.
    25.1.2019 14:51 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Oxygen XML je možná nejlepší, ale má několik nevýhod, ze kterých mi nejvíc vadí asi velikost a tím i lenivost, zejména při spuštění. Něco dietnějšího, co bude fungovat i v terminálu, by nebylo?
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    25.1.2019 15:14 Standa | skóre: 21 | blog: Linux prakticky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Na OSX se oXygen chová velice slušně. Mám sice starší stroj s 16GB RAM, nicméně reaguje bleskově a i při několika souborech, přičemž hlavní o cca 500k řádcích, validuje bleskově a zabírá cca 2GB paměti. Možnosti grafického zobrazení, našeptávač apod. také dílem okamžiku. Větší soubory, snad, nebudu muset řešit a případně si udělám jen vzorek a pak aplikuji na zbytek.

    Osobně spíše postrádám nějaký guidelines pro začátečníky stylu: pokud máte RELAX NG a píšete XML, postupujte takto, pokud máte XML a píšete transformaci, je ideální to řešit takto.. atd. Naštěstí jsem se za chvíli "nějak" zorientoval a něco načetl i na fórech, takže už funguju. Ale přesto si myslím, že spoustu věcí a funkcí ani nevím či neumím využít. Každopádně jsem rád za takový nástroj a ušetřil mi mnoho nervů a za velice rozumnou cenu.

    Díky.

    p.s. na BaseX se kouknu, vypadá to velice zajímavě, zvlášť pokud by sám nad XML uměl nějaké operace, které jsem si musel programovat (sestavit číselníky podle hodnot v daném tagu apod.)
    25.1.2019 20:34 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Jak se chová oXygen na 1GB RAM? Asi nic moc, že?
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    26.1.2019 17:19 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    A jak si ceníš sám svého času, když 4GB stojí asi 700Kč a platíš svým časem, aby jsi se vyrovnával s problémy, která malá RAM způsobuje.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 26.1.2019 19:49 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Třeba to chce zkoušet na krabičce typu maliny. :) Dnes je giga ram málo i pro chytrý telefon.
    26.1.2019 21:03 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Jednak na malině, druhak na svém VPS, kde pro ostatní účely víc RAM ani nepotřebuji. Pouze občas edituji XML. Zatím mi z konzolových nástrojů vyhovuje nejlépe kombinace Vim, XMLStarlet a xmllint. Molocha typu oXygen ani nemá smysl instalovat.
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    27.1.2019 13:35 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    No mám dojem, že Oxygen je jen na AMD64. A na ARMu ho nerozběhne.
    27.1.2019 16:22 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Oxygen je v Javě, takže poběží všude, kde je Java SE 8.
    26.1.2019 20:41 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import
    Oxygen má i speciální režimy pro velké a obrovské (> 300 MB) soubory, takže se dá pracovat i s nimi.

    BaseX je normální XML databáze, podobně jako třeba eXist-db, Sedna nebo Apache Xindice (ta už se nevyvíjí).
    26.1.2019 17:44 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohoda a XML import

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.