Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu
… více »Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).
Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
$ kwriteconfig5 --file katepartrc --group "Renderer" --key "Schema" "Normal" $ kwriteconfig5 --file katepartrc --group "Renderer" --key "Schema" "Breeze Dark"ale bohuzel se to neprojevi v bezicim Kate, resp. zkusil sem to v Xfce kde mam KDE jen casti a rozhodne nebezej jeho demoni, takze zkus v KDE zda si to tam nahodou nesleduje
qdbus org.kde.kded /kded reconfigure qdbus org.kde.plasma-desktop /MainApplication reparseConfiguration qdbus org.kde.kwin /KWin reconfigure
xdotool a klávesové zkratky…
A funguje ti to spolehlivě? Já zkoušel tohle:
xdotool search --class Kate windowactivate key alt+h key s key d xdotool search --class Kate windowactivate key alt+h key s key s
Ale funguje mi to jen jednou. Pak to píše chybu:
XGetWindowProperty[_NET_WM_DESKTOP] failed (code=1)
Když Kate zavřu a spustím znova, tak to zase funguje.
A když dávám:
xdotool search --class Kate windowactivate type "ahoj "
tak to funguje opakovaně, ale někdy to hodí „a“ (první písmeno) do Konsole místo do Kate. Když jsem přidal --delay 100, tak to píše pomaleji, ale stejně někdy skončí „a“ v Konsoli. Zkoušel jsem i sleep, ale to přidá čekání na začátek:
echo -e 'search --class Kate windowactivate\nsleep 0.1\ntype "ahoj "' | xdotool -
A když dám tohle a překliknu rychle do Kate, tak se barvy změní, ale chybu to vypíše stejně:
sleep 1; xdotool search --class Kate windowactivate key alt+h key s key d
Takže to vypadá, že se neprovede windowactivate.
xdotool key --window <id> aKdyž jsem xdotool chtěl před časem (poprvé) použít, vysekal jsem se na tom, že některé programy eventy s nastaveným flagem
send_event zahazují z bezpečnostních důvodů. Jmenovitě šlo o Chrome, při testování jsem pak zjistil, že v defaultním nastavení to dělá i xterm (ale tam to lze aspoň vypnout) a další. Byl jsem moc líný (a) patchovat X server, nebo lépe (b) psát proxy, která tenhle flag bude měnit, a patřičné programy spouštět pod ní…
Čili jsem prvně testoval jen to, jestli to ten event vůbec zpracuje. Z těch příkazů, cos poslal, zřejmě fungují ty první dva spolehlivě, třetí (type) hází tu chybu co uvádíš nad tím.
psát proxy, která tenhle flag bude měnit, a patřičné programy spouštět pod ní…
BTW: já jsem zrovna nedávno psal tohle: spacenav-lib-hack – je to LD_PRELOAD knihovna, se kterou se spustí aplikace (v mém případě FreeCAD) a ono to čte odněkud data (doménový soket) a posílá je to té aplikaci přes Xka. Je to hrozný hack, ale kupodivu to funguje :-)
xdotool windowactivate --syncMělo by to počkat dokud nebude okno aktivní
Tiskni
Sdílej: