Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
-device usb-host,...
Cituji z dokumentace:
usb-host,hostbus=bus,hostaddr=addr Pass through the host device identified by bus and addr usb-host,vendorid=vendor,productid=product Pass through the host device identified by vendor and product IDBěžně se tímto způsobem předává třeba USB myš a klávesnice z hostitele do virtuálky kvůli dosažení co nejnižší latence. Je také možnost do virtuálky předat celý USB řadič (což je ten prve uvedený "PCI passthrough", protože předáváš celé PCI zařízení), tam už ale záleží na IOMMU Groups, což závisí od HW, který máš. Doporučuji pročíst odkaz na Archlinuxu, což je asi nejlepší dokumentace co k tomu na netu najdeš.
1. Z různých důvodů jsme se rozhodli pro Linux jako základní operační systém. 2. Některý software, ale vyžaduje Windowstakze tva rada nahodneho kolemjdouciho, co si ani neprecetl dotaz, kdyz radis pouzit jako zakladni Windows je proste mimo...
Podporu-nepodporu ze strany dodavatele SW si musí tazatel zvážit sám.Na to som narážal. Aby sa mu náhodou nestalo že mu akúkoľvek reklamáciu toho SW odmietnu s tým, že mu to beží vo VM a nie priamo na železe. Je vedľajšie že mu to môže fungovať a výkon nebude moc obmedzený.
Your score was invalid for the following reasons - Result already present in 3DMark.com database, cannot upload result twice. Click the link above to see the result.; (problemId:89608409)Mám dojem, že minule to psalo jinou hlášku, tak nevím co si o tom myslet.
Tiskni
Sdílej: