Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.
Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.
Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 14.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Just the Browser je projekt, 'který vám pomůže v internetovém prohlížeči deaktivovat funkce umělé inteligence, telemetrii, sponzorovaný obsah, integraci produktů a další nepříjemnosti' (repozitář na GitHubu). Využívá k tomu skrytá nastavení ve webových prohlížečích, určená původně pro firmy a organizace ('enterprise policies'). Pod linuxem je skriptem pro automatickou úpravu nastavení prozatím podporován pouze prohlížeč Firefox.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.
doveadm acl add -u user1@example.cz Obedy user=user@example.cz read lookupTohle by melo druhemu uzivateli nasdilet cely INBOX uzivatele 1, ale nenasdili:
doveadm acl add -u user1@example.cz INBOX user=user@example.cz read lookupNenapovedel by nekdo?
auth_cache_size = 10 M
auth_default_realm = %d
auth_mechanisms = plain login
auth_realms = example.cz
default_client_limit = 1024
default_process_limit = 1024
dict {
acl = pgsql:/etc/dovecot/postgre-acl.conf
}
mail_location = maildir:/var/vmail/%d/%n/Maildir
mail_plugins = acl listescape zlib
managesieve_notify_capability = mailto
managesieve_sieve_capability = fileinto reject envelope encoded-character vacation subaddress comparator-i;ascii-numeric relational regex imap4flags copy include variables body enotify environment mailbox date index ihave duplicate mime foreverypart extracttext imapflags notify
namespace {
list = children
location = maildir:/var/vmail/%%d/%%n/Maildir:INDEX=/var/vmail/%d/%n/Maildir/shared/%%d/%%n:INDEXPVT=/var/vmail/%d/%n/Maildir/shared/%%d/%%n
prefix = shared/%%d/%%n/
separator = /
subscriptions = no
type = shared
}
namespace inbox {
inbox = yes
location =
prefix =
separator = /
type = private
}
passdb {
args = /etc/dovecot/dovecot-ldap_people.conf.ext
driver = ldap
}
plugin {
acl = vfile
acl_shared_dict = proxy::acl
recipient_delimiter = +
sieve = file:/var/vmail/%d/%n/Maildir/sieve;active=/var/vmail/%d/%n/Maildir/dovecot.sieve
sieve_before = /usr/local/etc/dovecot/default.sieve
sieve_default = /usr/local/etc/dovecot/default.sieve
sieve_extensions = +notify +imapflags +duplicate
sieve_trace_debug = yes
sieve_trace_level = matching
sieve_user_log = file:/var/vmail/%d/%n/Maildir/sieve/sieve_user.log
}
protocols = " imap lmtp sieve"
service auth-worker {
user = root
}
service auth {
unix_listener /var/spool/postfix/private/auth {
group = postfix
mode = 0660
user = postfix
}
unix_listener auth-userdb {
group = postfix
mode = 0660
user = postfix
}
user = dovecot
}
service dict {
unix_listener dict {
mode = 0600
user = vmail
}
}
service imap-login {
inet_listener imap {
port = 143
}
inet_listener imaps {
port = 993
ssl = yes
}
vsz_limit = 1 G
}
service imap {
vsz_limit = 1 G
}
service lmtp {
executable = lmtp -L
process_min_avail = 10
unix_listener /var/spool/postfix/private/dovecot-lmtp {
group = postfix
mode = 0600
user = postfix
}
}
service managesieve-login {
inet_listener sieve {
port = 4190
}
process_min_avail = 1
service_count = 1
vsz_limit = 64 M
}
ssl_ca = < /etc/ssl/certs/mail.example.cz/mail.example.cz.intermediate.crt
ssl_cert = < /etc/ssl/certs/mail.example.cz/mail.example.cz.crt
ssl_cipher_list = ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256:ECDHE-ECDSA-AES128-GCM-SHA256:ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384:ECDHE-ECDSA-AES256-GCM-SHA384:DHE-RSA-AES128-GCM-SHA256:DHE-DSS-AES128-GCM-SHA256:kEDH+AESGCM:ECDHE-RSA-AES128-SHA256:ECDHE-ECDSA-AES128-SHA256:ECDHE-RSA-AES128-SHA:ECDHE-ECDSA-AES128-SHA:ECDHE-RSA-AES256-SHA384:ECDHE-ECDSA-AES256-SHA384:ECDHE-RSA-AES256-SHA:ECDHE-ECDSA-AES256-SHA:DHE-RSA-AES128-SHA256:DHE-RSA-AES128-SHA:DHE-DSS-AES128-SHA256:DHE-RSA-AES256-SHA256:DHE-DSS-AES256-SHA:DHE-RSA-AES256-SHA:AES128-GCM-SHA256:AES256-GCM-SHA384:AES128-SHA256:AES256-SHA256:AES128-SHA:AES256-SHA:AES:CAMELLIA:DES-CBC3-SHA:!aNULL:!eNULL:!EXPORT:!DES:!RC4:!MD5:!PSK:!aECDH:!EDH-DSS-DES-CBC3-SHA:!EDH-RSA-DES-CBC3-SHA:!KRB5-DES-CBC3-SHA
ssl_key = # hidden, use -P to show it
ssl_prefer_server_ciphers = yes
userdb {
args = /etc/dovecot/dovecot-ldap_people.conf.ext
driver = ldap
}
protocol lmtp {
info_log_path = /var/log/dovecot/dovecot-lmtp.log
log_path = /var/log/dovecot/dovecot-lmtp-errors.log
mail_plugins = acl listescape zlib quota sieve
postmaster_address = admins@example.cz
}
protocol imap {
mail_max_userip_connections = 500
mail_plugins = acl listescape zlib imap_acl
}
protocol sieve {
info_log_path = /var/log/dovecot-sieve.log
log_path = /var/log/dovecot-sieve-errors.log
mail_max_userip_connections = 100
managesieve_implementation_string = Dovecot Pigeonhole
managesieve_max_line_length = 65536
}
doveadm acl add -u jmeno.prijmeni@example.cz Obedy user=jmeno.prijmeni@example2.cz lookup read insert . list "" "*" * LIST (\Noselect \HasChildren) "/" shared * LIST (\Noselect \HasChildren) "/" shared/example.cz/jmeno.prijmeni * LIST (\HasNoChildren) "/" shared/example.cz/jmeno.prijmeni/Obedy * LIST (\HasNoChildren) "/" INBOX . OK List completed (0.000 + 0.000 secs).kdyz zkusim to same s INBOX, neprida do IMAP nic :] Poradite, jak to debugovat? Potreboval bych to rozfungovat.
Tiskni
Sdílej: