abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu

    Roman Horník avatar 30.5.2020 07:24 Roman Horník | skóre: 8 | Seč
    ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu
    Přečteno: 265×
    Zdá se to jako chyba IM, prostě vezmu RGBA obrázek o hloubce 8 bitů na kanál a chci ho zredukovat na RGBA6664 (nejdřív zvolím kanály RGB, nastavím jim 6bitovou hloubku, potom kanál A a nastavím mu 4bitovou hloubku), JENŽE, jak vezmu -channel A -depth 4/-colors 16, tak dojde k redukci na 4 bity u všech kanálů, takže, pominu-li průhlednost, dostanu obraz jak z Amigy. Je to pro optimalizaci malý grafiky hry, kde kvantizace barev nevadí stejně jako jen čtyřbitová alfa. Google mi moc nepomohl, zpravidla se řeší buď odstranění alfy úplně, nebo její redukce na 1 bit prahem, což použít nelze, ve studnici moudrosti je kvantizace pouze všech kanálů na stejnou hloubku. GIMPu se chci vyhnout, kdysi jsem jeho skriptování pro dávkový zpracování zkoušel, ale hned ho pro příšernou pomalost zavrhl.
    I'm only wearing black until they make something darker | Debian-Linux.cz | Debian fórum

    Odpovědi

    MakeIranBombedAgain❗ avatar 30.5.2020 16:57 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu

    možná jakoby rozcupovat na vobrázky jednotlivejch kanálů hele a až těm jako poštelovat ty hloubky :O :O

    convert vstup.png -channel rgba  -separate \
    \( -clone 0 -depth 8 \) \
    \( -clone 1 -depth 4 \) \
    \( -clone 2 -depth 8 \) \
    \( -clone 3 -depth 2 \) \
    -delete 0-3 -combine -set colorspace sRGB \
    vystup.png
    

    joa nevim dočeho obrázky ukládáš ale png prej umožňuje jenom 2^n násobky velikostí kanálů 1 2 4 8 16 takže šestku nezhamá :O ;D

    Roman Horník avatar 31.5.2020 04:49 Roman Horník | skóre: 8 | Seč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu
    To je ono, rozklad! Díky moc!
    Ono je jedno, jestli budou RGB kanály osmibitový, když omezím počet barev na 64/kanál, tak stejně k úspoře dojde. Hlavně mi jde o tu alfu, jako pozadí je textura, takže její malá hloubka nevadí.
    Ještě jednou dík!
    I'm only wearing black until they make something darker | Debian-Linux.cz | Debian fórum

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.