abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1993 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: České spamy

    18.6.2020 08:37 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    České spamy
    Přečteno: 958×
    Mám klasickou instalaci Postfix+amavis+spamassasin+dovecot, ale procházejí mi tudy české spamu jao např.:
    Return-Path: <osfavtp@nelsions.nl>
    Delivered-To: filbar@domain.xxx
    Received: from mail.xxx.yyy
     by filbar8.name with LMTP
     id sG2rHUNS6l6eUAUAhl879g
     (envelope-from <osfavtp@nelsions.nl>)
     for <filbar@domain.xxx>; Wed, 17 Jun 2020 19:26:27 +0200
    Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
     by mail.xxx.yyy (Postfix) with ESMTP id 61E1220051C
     for <filbar@domain.xxx>; Wed, 17 Jun 2020 19:26:27 +0200 (CEST)
    DKIM-Filter: OpenDKIM Filter v2.11.0 mail.xxx.yyy 61E1220051C
    X-Virus-Scanned: amavisd-new at xxx.yyy
    X-Spam-Flag: NO
    X-Spam-Score: 0.641
    X-Spam-Level: 
    X-Spam-Status: No, score=0.641 tagged_above=-999 required=3
     tests=[HTML_IMAGE_ONLY_20=0.7, HTML_IMAGE_RATIO_04=0.61,
     HTML_MESSAGE=0.001, HTML_SHORT_LINK_IMG_3=0.328,
     MAILING_LIST_MULTI=-1, RCVD_IN_MSPIKE_H3=0.001,
     RCVD_IN_MSPIKE_WL=0.001, SPF_PASS=-0.001, URIBL_BLOCKED=0.001]
     autolearn=no autolearn_force=no
    Received: from mail.xxx.yyy ([127.0.0.1])
     by localhost (filbar8.name [127.0.0.1]) (amavisd-new, port 10024)
     with ESMTP id QJ40_t5QptOZ for <filbar@domain.xxx>;
     Wed, 17 Jun 2020 19:26:25 +0200 (CEST)
    Received: from mail.nelsions.nl (mail.nelsions.nl [212.83.191.99])
     by mail.xxx.yyy (Postfix) with ESMTP id A466B2004E3
     for <filbar@domain.xxx>; Wed, 17 Jun 2020 19:26:25 +0200 (CEST)
    DKIM-Filter: OpenDKIM Filter v2.11.0 mail.xxx.yyy A466B2004E3
    Received: from nelsions.nl (228094-20005.vm.clodoserver.ru [85.143.199.137])
     by mail.nelsions.nl (Postfix) with ESMTPA id 91D33C64E7;
     Wed, 17 Jun 2020 19:57:03 +0300 (EEST)
    Message-ID: <osfavtp87053522.62352040@mail.nelsions.nl>
    Reply-To: "Konopny Olej" <osfavtp@nelsions.nl>
    From: "Konopny Olej" <osfavtp@nelsions.nl>
    To: <gxbsmu64@webmail.cz>
    Subject: Obnova kloubů za 28 dní
    Date: Wed, 17 Jun 2020 19:57:09 +0300
    MIME-Version: 1.0
    Content-Type: multipart/related;
     type="multipart/alternative";
     boundary="----=_NextPart_000_0018_01D644E1.7B38F8F0"
    Precedence: bulk
    List-Id: b44132782v36420421
    X-Complaints-To: abuse@nelsions.nl
    List-Unsubscribe: <http://nelsions.nl/ru/unsubscribe/do?hash=4338241183707364>
    
    
    
    
    
    Vysoce koncentrovaný Konopný Olej 
    obnovuje
    chrupavkovou tkáň a klouby za 
    28 dní
     
    Při yakýh onemocnénich je třeba uživat konopný 
    olej >>
     
    Bezplatná odborná konzultace. 
    Objednat zpětné volání 
    >>
     
    
     
     
    ____________________________________________________________
    You 
    have received this message because you are registered as a customer of our 
    company.
    If you do not want to receive our messages, please click here
    
    
    
    
    Zahraniční spamy mi neprocházejí. Prozatím to řeším tak, že si zjistím subnet a ten zablokuju přes iptables. Toto mi ale nepřijde úplně ono. Jak zablokovat české spamy? Daří se Vám to?

    Odpovědi

    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 18.6.2020 09:51 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Jestli se dobře dívám, tak na tom spamu je maximálně česká obsahová část, to je tak všechno.
    AraxoN avatar 18.6.2020 10:12 AraxoN | skóre: 47 | blog: slon_v_porcelane | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Spameri hľadajú stále nové spôsoby, takže je to nikdy nekončiaci boj. Treba priebežne kŕmiť (trénovať) spamfilter, či už spamassassin alebo rspamd. Kŕmiť to treba aktuálnym spamom, ktorý skončil v schránke, a naopak legitímnymi správami (ham), ktoré skončili v spame. Ja som nedávno prešiel na rspamd a v mojom prípade funguje o triedu lepšie, než spamassassin.

    Ručné banovanie IP adries je jednak málo efektívne (vyžaduje ručný zásah) a ešte aj môže byť kontraproduktívne (ak zablokuješ IP googlu a pod). Mne sa lepšie osvedčil fail2ban - spamer sa pokúsi poslať 2 zjavné spamy po sebe a dostane banán na pár hodín. Celkom to uľavilo spamfiltru.
    18.6.2020 12:41 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Konopny olej chodil aj mne, tak som ho dal naucit sa spamassassin-u. Od vtedy chodi dalej, ale uz otagovany. Ucit sa spam davam SA pravidelne, a fest to pomaha.
    MMMMMMMMM avatar 18.6.2020 17:46 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    URIBL_BLOCKED=0.001 - na serveru využívám vlastní rekurzivní DNS, abych předešel této blokaci. MAILING_LIST_MULTI mám nastaven na 0 bodů, protože to spammeři akorát zneužívají. A ještě bych doporučil rozjet DCC, Pyzor a Razor2 kontroly v SA. Řekl bych, že s těmito úpravami bude minimálně označen jako SPAM (5 a více bodů).
    20.6.2020 12:14 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    U toho DCC jsem ale četl, že je pro nekomerční účely :O Přesto jsem ale viděl, že třeba https://www.onehelp.cz/onebit/kb/cs/antispam-tests ho používá. Je tedy nějak možné ho použít i pro komerční účely?
    MMMMMMMMM avatar 20.6.2020 12:43 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    O tom nic nevím. Nějaký zdroj? Jen vím, že pokud by měl server zpracovat více než 100 000 zpráv denně, je vhodné rozjet si lokální DCC server v síti než se dotazovat veřejných DCC serverů...
    20.6.2020 12:52 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Třeba tady u tohoto balíčku se píše - http://www.nosuchhost.net/~cheese/fedora/packages/epel-8/x86_64/dcc.html

    "License: distributable for non-commercial use"
    MMMMMMMMM avatar 20.6.2020 14:33 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Můžeš přímo oslovit Vernona Schryvera a dotázat se u zdroje. ;-) e-mail: vjs (zavináč) rhyolite.com (nedávno jsem s ním řešil problém s výpadkem DCC serverů)
    Max avatar 21.6.2020 10:46 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Mají to jasně napsáno. To, že to nekontrolují, neznamená, že tím člověk neporušuje licenci. Z toho důvodu DCC nepoužívám. Mám rozjetý jen Razor, Pyzor, uribl atd.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    MMMMMMMMM avatar 21.6.2020 18:27 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Oslovil jsem Vernona, viz výše. Na otázku, zda je užívání DCC zdarma i pro komerční užití, dostal jsem odpověď: The short answer is "yes, but you will need your own local DCC server connected to the global network of DCC servers if you process more than 100K mail messages per day." A pro více informací https://www.dcc-servers.net/dcc/ a https://www.dcc-servers.net/dcc/LICENSE. Já ani omylem na žádném serveru 100k zpráv denně nezpracuju, takže cajk.
    28.6.2020 12:11 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Mám rozjetý jen Razor, Pyzor, uribl atd.
    Ani uribl nemůžete zadarmo používat komerčně
    Quando omni flunkus moritati
    Max avatar 19.6.2020 09:28 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: České spamy
    Nasadit funkční kontrolu blaklistů. Tj, zda odesílatel není na blacklistu, zda v těle emailu není odkaz na stránky, které jsou na blacklistu atd. Každou kontrolu ohodnotit a pokud se v rámci emailu vyskytne hodně druhů blacklistů, tak čauves (score bude tak velký, že bude možné email zahodit).
    Aby ti ale kontrola blacklistů fungovala, musíš mít většinou vlastní resolver, protože používání public dns serverů většinou blacklisty zakazují. Např. uribl požadavky z veřejných resolverů ignoruje, viz jejich KB: "Query Refused" Explained. Tzn., že by jsi měl používat nějaký lokální cachující dns server (třeba bind) a dotazovat se přes něj na root dns servery (tj. nemít v něm definovaný nějaký forwarde na jiný dns server).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.