Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Řešení dotazu:
Já mám tento router + OpenWrt a nemám problém. Oproti C5 je výkonnější a stojí prakticky stejně.
Dobrý router. Pokud ale bude potřebovat USB port, tak tento router jej nemá. A pokud bude připojovat zařízení, které zvládá jen pásmo 2,4 GHz, tak je to taky o ničem.
No vidíš. A já jsem USB port potřeboval. Měl jsem v něm síťový disk a v tu dobu mi to s ohledem na poměr cena/výkon stačilo. Přesněji řečeno, byl jsem rád, že tam ten port mám.
Co se týká toho pásma 2,4 GHz, tak třeba mnou zmíněný router C7 má přenosovou rychlost 450 Mbps, kdežto ten AX10 jen 300 Mbps. To je znát.
Můžeme tady diskutovat, co je pro tebe a mě dobré, ale nakonec si bude muset tazatel sám stanovit priority.
Taky mám RPi 4 s externím HDD.
Ten AX20 už je za mě fajn.
Na stránkách OpenWrt jsem v Table of hardware ten ASUS nenašel.
Myslím, že signál a rychlost Wi-Fi se nezlepší. Kdysi jsem ale četl, že někdo flešnul poslední verzi OpenWrt do starého routeru a přestal mu tak topit.
Obrovskou výhodou OpenWrt oproti OEM stock firmwaru je to, že je open-source a aktualizace na rozdíl od stock fw vycházejí často a dlouhou dobu. Např. OpenWrt 19.07.4, které je pro tvůj TP-Link Archer C5 (v1 a v2) vyšlo 2020-09-10. Stock fw pro v4 vyšel 2020-03-25 a je pravděpodobné, že mnoho nových verzí už nevyjde. Takže bych neváhal a pokud je tvůj router podporován, tak bych rozhodně šel do OpenWrt. V tabulce podporovaného hw tvůj ASUS nevidím, takže bych šel do toho TP-Linku. Vlastně bych do něj šel, i kdyby tam ten ASUS byl. Pokud by tedy po hw stránce značně nepřevyšoval ten TP-Link. Teď ještě záleží na tom, jakou verzi fw v tom TP-Linku máš. V té tabulce podporovaného hw vidím v1, v2 a v4, takže pokud máš v3, tak smůla. Možná ale časem přibude.
Pokud se pro OpenWrt rozhodneš a potřeboval bys pomoc, tak napiš.
Zařizuješ chytrou domácnost a jako základ toho všeho jsi chtěl použít starý router za ~ 1k Kč?
Já jsem laik a nedosahuji odbornosti některých lidí tady. Kdybych já byl ve tvé situaci, tak bych si na takovou věc koupil kvalitní a výkonný router. Rozhodně bych se ale před tím tady zeptal co a jak. Takže počkej na reakci někoho zkušenějšího.
Polož nový dotaz a detailně v něm popiš, co to vlastně doma buduješ a jaký router by na to byl vhodný?
Rádo se stalo. Jistě ti tady někdo dobře poradí.
Rozhodně ti ale doporučuji vybrat si takový hw, do kterého půjde OpenWrt!
Přemýšlím, že si ten AX20 koupím.
Počítej s tím, že momentálně do něj OpenWrt nedáš. Alespoň tento model není vidět v table of hardware. Možná ale časem přibude.
Bude mít i silnější signál než C5? Nikde jsem nenašel výkon těch antén.
Kolik připojených zařízení by měl v pohodě zvládnou C5 a kolik AX20? Dokážete odhadnout?
Tiskni
Sdílej: