Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Balíček v Copru může podobně jako v Archlinux AURu nebo Ubuntu PPA vytvořit kdokoli.Na AURu jsem zvyklý jen zkontrolovat malý configurák PKGBUILD, ve kterém zkontroluji jestli je tam správný odkaz na zdroják (většinou github) a je to. U toho Copru se mi to zdá složitější a úplně jsem zatím nepochopil jak to funguje.
jak ověřil tarball se zdrojákemKdyž se dívám na spec, tak tam vidím, že "Source0" odkazuje na github tvůrce Hamsteru a ostatní Patchy jsou zakomentované, takže tam mám jistotu, že to nemůže být podvržené, je to tak? To ověřování tarballu se zdrojákem o kterém mluvíš se týká situace kdyby tvůrce spec file neodkazoval přímo na github tvůrce Hamsteru, ale použil by odkaz na své vlastní zdrojáky? Případně kdyby uploadoval zdrojáky ze svého PC (pokud Copr upload zdrojáků umožňuje)?
pokud něco vím o balíčkování, můžu mrknout i na ten ten zdrojový rpm.V tom tvém odkazu jsou 2 soubory RPM, ale ani jeden mi nejde otevřít v Engrampě a i kdyby to šlo, tak RPM neznám. Ale jestli to chápu správně, tak ověřovat tyto zdrojové RPM má smysl jen kdybych neměl důvěru k buildovací infrastruktuře Copru. Jinými slovy: ty zdrojové RPM si vytvořil Builder Copru ze zdrojáků, které jsou uvedeny ve spec file? Pokud buildování Coprem důvěřuji, tak mi stačí ověřit pouze zdrojové cesty v souboru *.spec, je to tak?
Na AURu jsem zvyklý jen zkontrolovat malý configurák PKGBUILD, ve kterém zkontroluji jestli je tam správný odkaz na zdroják (většinou github) a je to.A je to :D:D:D :O:O :(
Tiskni
Sdílej: